ایران

چیستا یثربی: رولینگ هری پاتر را براساس افسانه‌های کابالای یهود نوشته و اسرائیلی‌ها او را میلیاردر کردند!

چیستا یثربی نمایش‌نامه نویس، مترجم و نویسنده‌ای که نامش با رمان «پستچی» بر سر زبان عموم مردم افتاد، در مورد رولینگ و هری پاتر با تکیه بر ادعاهایی کذب دیدگاه‌های خود را در مصاحبه با جام جم مطرح کرد.

او در پاسخ به سوال خبرنگار که پرسیده بود «نظرتان درباره رولینگ نویسنده هری‌پاتر چیست؟ نویسنده‌ای که اکنون یکی از میلیاردهای دنیاست» این طور گفت:

رولینگ زنی خلاق با پشتکار بسیار زیاد است. اما اگر پشتوانه‌‌های سیاسی‌اش نبود و فیلم‌های هری‌پاتر از روی آثار او ساخته نمی‌شد هرگز میلیاردر نمی‌شد!

رولینگ افسرده و مدت‌ها در بیمارستان بستری بود و همسرش با یک بچه او را رها کرده و رفته بود. او بسختی زندگی می‌کرد اما نوشتن باعث شد زندگی‌اش بشدت تغییر کند.

آن دوره بله اما رولینگ از زمانی به شهرت و پول رسید که فیلم‌های هری‌پاتر ساخته شد. فیلم‌ها باعث شد تا مردم برای خرید کتاب‌های او از صبح زود پشت در کتاب‌فروشی‌ها صف ببندند.رولینگ از برخی سیاستمداران دفاع ‌کرد و نسبت به مسائل خاورمیانه واکنش نشان داد و همین‌ها باعث شد تا سیاستمداران خاصی بخصوص یهودی‌ها و اسرائیلی‌ها از او حمایت کنند.او بارها گفته که کتاب‌های هری‌پاتر را بر اساس افسانه‌های کتاب‌های یهودی( کابالا) نوشته است و همین برای اسرائیل کفایت می‌کند و گرنه خیلی نویسنده‌‌های قوی‌تر و خلاق‌تر از رولینگ در دنیا وجود دارند که بی‌پول و بدبخت زندگی‌ می‌کنند.به قول مارکز همه نویسنده‌ها می‌توانند پولدار شوند اما فقط نویسنده‌هایی میلیاردر می‌شوند که درگیر سیاست شده و از سیاست‌های خاصی حمایت کنند مثل بورخس.وقتی پستچی را نوشتم و منتشر شد، شبکه‌هایی مانند من و‌تو به من حمله کردند و گفتند که این نویسنده ماهی صد میلیون از سپاه پول می‌گیرد که دخترهای ایرانی را تشویق کند و با سپاهی‌ها ازدواج کنند! دروغ و شایعه تاکجا ؟ چون من به هیچ جناح سیاسی وابسته نیستم و نویسنده‌ای مستقل هستم.باور کنید هیچ نویسنده بااستعدادی هر چند خوب هم بنویسد میلیاردر نمی‌شود.مایو آنجلو، شاعری فوق‌العاده است اما اگر بازیگران معروف کتاب‌هایش را تبلیغ نکنند این زن نمی‌تواند از پس مخارج‌اش زندگی‌اش برآید.من راه مستقل بودن و برای مردم نوشتن را انتخاب کردم. چشمم را روی پول زیاد بستم اما از این که مردم از آثارم استقبال می‌‌کنند بسیار خوشحالم و با قدرت به پیش می‌روم و می‌نویسم.

توجه داشته باشید که ادعاهای چیستا یثربی کاملا بی‌پایه و دروغ بوده و رولینگ هرگز همچین اظهاراتی نداشته است.

29 دیدگاه برای “چیستا یثربی: رولینگ هری پاتر را براساس افسانه‌های کابالای یهود نوشته و اسرائیلی‌ها او را میلیاردر کردند!

 1. خب ، من تازه عضو شدم . باید بگم خیلیییییی خوشحالم که هنوز میبینم با گذشت سال ها ، طرفداران این کتاب و فیلم هنوز فعالیت میکنن . خب حس خوبیه که ادم هایی با اعتقادات خودت میبینی .

 2. کاری به بحث کابالا و فراماسونری ندارم ، مشکل اینجاست که اولا به فرض درست بودن این اتهام ، این حرفها چه ربطی به ایشان دارد ؟
  اصولا” نویسنده کتاب های فارسی با تیراژ چند هزارتایی چرا باید به خودش اجازه دهد که به موفق ترین نویسنده قرن توهین کند ؟
  با این حساب جی. آر. آر. تالکین نویسنده ارباب حلقه ها و جرج آر. آر. مارتین نویسنده نغمه آتش و یخ حکمشان چیست و آنها چرا پر فروش بوده اند ؟

  در ثانی ، حسرت به دل ماندم که یک نفر مثلا نویسنده و یا منتقدی که ادعای علم و آگاهی در این زمینه دارد ، بگوید که کتابها را از اول تا آخر با دقت خواندم و از آن خوشم نیامد یا بد بود یا یک انتقاد درست به داستان وارد کند ، با افتخار می گویند که ما هری پاتر را نخواندیم ، اصولا این کتاب ها …
  برادر من اگر نخواندی برای چه نظر می دهی ؟

 3. حرفهایی کاملا بی پایه و اساس و مغرضانه
  چقدر این اخلاق زشته که وقتی خودمون رو در مقابل شخصی ناموفق میبینیم شروع کنیم به تخریب اون فرد، اون هم براساس یه سری کلیشه های کاملا نخ نما
  چطور ممکنه فروش یک کتاب رو مربوط به تایید یا عدم تایید اون کتاب از جانب سیاستمدارها دونست؟!
  مگه کتابهای هری پاتر به طور گسترده توسط دولتهای غربی خریداری شده و به زور در مدارس و دانشگاهها و … توزیع شده که بخوایم آمار بالای فروشش رو به تایید این کتاب و نویسندش توسط سیاستمدارها ربط بدیم؟!
  کتاب توسط مردم خریداری شده و خونده شده
  در اینجا مدعی میتونه ادعا کنه که اون دولتها برای این کتاب تبلیغ کردن که این هم ادعایی کاملا واهیه. چرا که اولا من که خودم به شخصه هرگز تبلیغی دولتی در مورد این کتاب ندیدم، ثانیا اینکه اصلا تبلیغ دولتی هیچوقت کوچکترین تاثیری بر فروش یک کتاب نداره وگرنه به عنوان مثال کتاب “دا” که از رادیو و تلویزیون گرفته تا روزنامه ها و …. به مدت یک سال تمام تبلیغش رو میکردن باید کلی فروش میکرد که من خودم تا به حال کسی رو ندیدم که این کتاب رو خونده باشه. همه میدونیم که تنها راه موثر برای تبلیغ یک کتاب تبلیغ کلامی توسط خوانندگان اون کتابه. اگر کتابی خوب باشه توسط خوانندگانش به اطرافیان معرفی میشه و به این صورت یک کتاب پرفروش میشه.
  در خصوص رابطه فروش کتاب با فیلمها هم که دیگه تمام خوانندگان کتاب به وضوح میدونن که اتفاقا فروش بالای فیلمها بخاطر کتابها بود نه بالعکس. به این خاطر که فیلمهای هری پاتر از لحاظ هنری (حداقل نسبت به کتابهاش) از سطح پایینی برخوردار بود. من که تا به حال حتی یک نفر از خوانندگان کتاب هری پاتر رو ندیدم که اذعان نداشته باشه که سطح هنری فیلمها اصلا قابل مقایسه با کتابها نبوده.

 4. عزیزان حقیقت تلخه چرا اینقدر تعصب بکار میبرین…
  خیلی زشته برای افسانه انسان اینقدر متعصب باشه
  منم از فیلمها لذت بردم
  اما هر چیزی حدی داره

  بت سازی نکنین از شخص و افسانه…

  1. بت سازی؟ :|
   ‌کسی که از خوندن یا دیدن چیزی لذت ببره و گاهی اوقات ازش طرفداری کنه بت سازی نیست (آبجی/داداش ) بله درسته حق باشماست هرچیزی حدی داره ، ولی هرکس این حدو برای خودش ، خودش مشخص میکنه نه کس دیگه ای ….
   این دیدگاه ها و سخنانِ گهربار‌ :| هم نتیجه ی تعصبات احمقانه و کورکورانه نیست ، نتیجه ی علاقه به یه نویسنده یه کتاب یا حتی یه فیلم میتونه باشه ….
   :)

  2. کسی که چندین سال بعد از پایان یک مجموعه هنوز پیگیرشه اون شخص و افسانه کم از بت نداره براش.این افسانه به قول شما تو نوجوونی تاثیر زیادی روی شخصیت امروز ما گذاشته.حقیقت تلخ اینه ما فکر میکنیم هنه دنیل بیکار نشستن ما رو بکوبن

  3. مشکل بت سازی و فلان نیست. مشکل دروغه. اینکه بیای توی رسانه ی جمعی در برابر این همه طرفدار درباره ی یک کتاب دروغ بسازی اونم چون فکر می کنی در دنیای نویسندگی هیشکی نمی تونه انقدر موفق بشه ( حالا یا از حسادت یا از ندونستن )؛ اونوقت این دروغ ها رو به دین و سیاست ربط بدی. واقعا جای واکنش نشون دادن داره.
   دروغ گناه کبیرست. اونم درباره ی یک آدم دیگه که میشه تهمت و تازه گفتنش در رسانه های جمعی.
   به خدا طرفداری کردن از حقیقت بت سازی نیست

 5. یعنی میخواد بگه فیلم های هری پاتر به خاطر خاص بودن موضوع و جذابیتی که داشت ساخته نشده و همش به دلیل پشتوانه ی سیاسی بوده؟
  یعنی کارگردانی که تصمیم به ساخت این فیلم گرفته فقط چشم امید بسته به پشتوانه های سیاسی و نه فروشی که در اثر خارقالعاده بودن کتابها برای فیلمهاش بدست میاد؟
  اما به نظر من فروش بالای کتابها صرفا به خاطر جذابیت موضوع و ثاتیر بالاشه و نه هیچ چیز دیگه ای … :/

 6. درضمن، این دروغ ها { اونطوری که دمنتور حرف هایی که ایشون از خانم رولینگ نقل کرده رو تکذیب کرده }، باعث نمیشه پاترهدها جایی برن.
  مشکل اصلی غیر پاترهدهان که این چیزا رو می شنون …

 7. الحق که نویسندست. اگه دمنتور حرف هایی که اون گفته رو تکذیب کنه. هم دروغ گفته هم راست گفته و هم خیلی چیزایی که به هم هیچ ربطی ندارن.
  الان ارباب حلقه ها در رده ی سوم پرفروش ترین کتاب های دنیاست. اون دیگه چه سیاستی داشته؟ کتابی که حدودای سال ۱۹۳۷ منتشر شده
  درضمن، سیاست یعنی « علم کنترل مردم » خب کسی که می خواد یه داستان خوب بنویسه باید داستانش واقعیت رو انعکاس بده و از دل واقعیت برخواسته شده باشه.
  مثلا ما شخصیت هایی مثل هری پاتر رو همیشه تو زندگیمون می بینیم یا افراد درس خونی مثل هرمیون یا انسان های قلدری مثل مالفوی
  کسی که بخواد یک داستان عالی بنویسه باید با روابط بین مردم آشنا باشه که بهش می گن « سیاست ». به نظر من هم دخالت خانم رولینگ در بحث های سیاسی از همین علم ایشون نسبت به سیاسیت میاد که هر نویسنده ی قوی ای باید داشته باشدش.

 8. ببین گلم تمام زورتو زدی اما موفق نشدی. تو نمیتونی یه دنیا رو از دوست داشتن هری پاتر و خاطراتش منصرف کنی.
  باید قبول کنی بهتر از تو هم هست عزیزم. به قول قدیمیا حسود هرگز نیاسود
  در آخر فقط بگم برات متاسفم

 9. متأسفانه دیدگاه توهم توطئه به شدت در اذهان افکار و فرهنگ ما ایرانی ها ریشه دوونده و متأسفانه این خرافه به سادگی هم از ذهن ایرانی ها پاک نمیشه چون در طی بیش از۱۰۰سال تونسته ریشه های خودش رو در مغز ما ملت ایران بگسترونه.متأسفانه تقریبا کمتر ایرانیی رو پیدا میکنید که به توهم توطئه کاملا بی اعتقاد باشه از روشنفکر روشنفکر تا متحجر متحجر از عوام کوچه بازار تا حتی پادشاهان سابق این مملکت تقریبا همگی حداقل تا قسمتی به توهم توطئه اعتقاد داشتند.ابتدا در زمان مشروطه توهم توطئه نسبت به انگلستان بعد هم توهم توطئه نسبت به آمریکا.توهم توطئه نسبت به یهودی ها هم که این خانم بیان کردن که ماشاالله از دوره ی پهلوی وجود داشته الان هم ادامه داره.متأسفانه این جور خرافات فراگیر به سادگی از عقل جمعی یک ملت پاک نمیشن همونجور که به وجود اومدنش بیش از۱۰۰سال وقت گرفته ممکنه درمانش هم همینقدر زمان بخواد و نیازمند انسان های واقعا با سواد و علم و دانش هست که خودشون رو وقف درمان این بیماری کنند و بتونن با استدلال چرت وپرت گوهایی مثل عباسی و رائفی پور رو سرجاشون بنشونند هرچند که همونطور که گفتم این دونفر هم فقط خرافه های رایج در عقل جمعی ملت ما رو گسترش میدن و اصل خرافه۱۰۰سال قبل از این ها هم بوده.در کل به نظرم خوندن رمان دایی جان ناپلئون نوشته ی ایرج پزشکزاد بر هر ایرانیی واجبه به تمام دوستانی که کامنتم رو میخونن(البته فقط دوستان۱۸ساله به بالا)هم توصیه میکنم این رمان رو بخونن ماها که خداروشکر خودمون اهل کتاب و مطالعه هستیم پس چه بهتر که کتابی رو بخونیم که علاوه بر لذت و سرگرمی به دردمون هم بخوره و فکرمون رو باز کنه و در درمان یک توهم فراگیر ملی کمکمون کنه.

 10. آخه حسادت تا کجا؟؟ تا کجااااا؟؟؟؟خب آخه عقده ای، تو به جای تخریب شخصیت نویسنده های با استعداد، برو یه کم تمرین کن، یه کتاب درست حسابی بنویس توام میلیاردر شی، تا دیگه لازم نباشه…. لا اله الا الله.
  بعدم خدا به هرکسی یه سری توانایی ها و استعداد هایی داده، دلیل نمیشه چون تو نداری، از حسادت بترکی، کنترل کن خودتو

 11. درسته هری پاتر با فر هنگ ما فرق داره ولی واقعا تاثیر این چنینی نداره البته من اصلا فیلمشو ندیدم من کتابش و خوندم عاشقش شدم هنوزم که هنوز دارم میخونم واقعا کتابش فوق العادس درسته اگه فیلمش ساخته نمیشد شاید اینقدر معروف نمیشد. ولی قطعا فیلمی که اینقدر معروف میشه یه سری تفکرات فراماسونری یا یهودی رو رواج میده
  ولی من توی هری پاتر چیزی جز زیبایی و خلاقیت ندیدم.
  من کتاب گیم اف ترونز رو امدم بخونم ولی اصلا قلمش به پای خانم جی کی نمیرسه درکل هر پاتر یه دونس دیگه هم تکرار نمیشه.

  هری پاتر زیبا ترین دنیایی بود که تو قدم گذاشتم

 12. منم عاشق هری‌پاترم ولی لزومی نمی‌بینم خانم یثربی رو متهم کنم به دروغگویی یا حسادت . میشه درمورد حرفش بحث کرد و حتی ممکنه صحت داشتن حرف ایشون علاقه منو به هری‌پاتر بیشتر کنه چون دونستن اینکه یک داستان دارای ریشه اساطیری باشه مفاهیم اون رو گسترده‌تر میکنه و از طرفی به زوایای پنهانش اضافه میشه که خوب این خودش خیلی جذابیت داره

 13. اصلا شهرت و ثروتی که هری پاتر برای رولینگ به ارمغان آورده هیچ ربطی به یهود و اینجور چیزها نداره و قبل از ساخته شدن فیلم ها به شهرت و محبوبیت میرسه و جزوه پرفروش ترین کتاب ها میشه و برادران وارنر با توجه به این شهرت رو میارن به ساختن فیلم ها
  چندین عامل باعث جهانی شدن هری پاتر شد از نظر من :
  اول از همه این کتاب به زبان انگلیسیه که زبان جهانیه
  دوم اینکه این کتاب بسیار ساده و روان و در عین حال پر از تخیل، خلاقیت و نبوغه
  سوم تبلیغات و حمایت زیادی که شد
  چهارم ساخته شدن فیلم ها که باعث شهرت هر چه بیشتر شد

 14. با احترامی که برای خانم یثربی و هال قلم قائل هستم باید بگم دهنتون رو ببندین لطفا
  اون از دکتر رائفی پور روشنفکر نما که هری پلتر رو به رجال و ظهور امام زمان و صهیونیست ها ربط داد اینم از خانوم یثربی !!!
  بر فرض محال که گفته ها و شنیده ها درست باشه این چه تاثیری توی علاقه پاترهد ها میزاره ولقعا برای کسی مهمه؟ الان که من فهمیدم که اینطوره یعنی دست از علاقه بیست ساله ام به هری بر میدارم؟ توبه و طلب بخشایش میکنم ؟ در استانه میان سالی هنوز یک پاتر هد واقعی هستم از انتشار اولین کتاب به زبان انگلیسی عاشق دنیای جادویی و هاگوارتز شدم و هیچ چیزی نمیتونه منو منصرف کنه
  انسانم ارزوست
  Hogwarts is my home……

  1. دونستن این‌چیز ها، باعث نمی‌شه آدم دست از علایقش برداره.
   ولی دونستنش باعث می‌شه که اگاهی فرد بالاتر بره و در کنار علاقه‌مندی، پشت پردهٔ اون‌ها رو هم تحلیل کنه.
   من خودم عاشق هری پاترم ولی دلیل نمی‌شه که اون قدیس حساب کنم!
   الآن مثلاً من خودم یکی از طرفدارای سرسخت کمپانی Marvel هستم. ولی خیلی خوب می‌دونم که چه پشت پردهٔ کثیفی دارن.
   منتها اینا دیگه رسانه‌س. سرگرمی هم داره که آدم جذبش می‌شه.
   خطر اونجاس که آدم فقط سرگرمش بشه و به نکات عمیق‌ترش پی نبره.
   من خیلی وقته می‌دونم که هری‌پاتر با فرهنگ ما جور درنمیاد ولی با این‌حال دنبالش می‌کنم. در کنارش می‌دونم که با کیا طرف هستم!

  2. رائفی پور که عقل درست و حسابی نداره و هر چیزی رو به فراماسون ها و دجال و … ربط می ده.
   در مورد خانم یثربی هم انگار که مصاحبشون تحریف شده.
   اما خب هر چقدر کسی در کارش موفق تر باشه دشمناش بیشترن . این چرت و پرت هایی هم که میگن به درد عمشون می خوره.

 15. عجب !!! فقط همینو نگفته بودن که گفتن !! اخه حسادت تا کجا ؟؟؟؟ همه اینا به کنار من موندم فازشون از این حرفا دقیقا چیه ؟؟ فکر میکنن با زدن این حرفا طرفدارای هری پاتر کم میشن ؟؟؟؟؟
  حالا اگرم میخوان دروغ بگن لااقل کاشکی یه دروغی بگن که بشه باور کرد :| والا :|

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.خانه‌های ضروری مشخص شده‌اند *