استفانی مایر، نویسنده کتاب گرگ و میش، از جی.کی.رولینگ می گوید

امید . رولینگ ۲۲۵

استفانی مایر، نویسنده کتاب گرگ و میش، از جی.کی.رولینگ می گوید

در مصاحبه ای جدید که در سایت MTV انجام شده است، استفانی مایر، نویسنده رمان های محبوب “گرگ و میش” (Twilight)، در مورد جی.کی.رولینگ، نویسنده ی کتاب های هری پاتر به همراه شباهت های بین “گرگ و میش” و مجموعه “هری پاتر”، صحبت هایی کرده است. با وجود اینکه خانم مایر اشاره می کند که تا به حال امکان ملاقات با نویسنده ی مورد علاقه ش را نداشته است، می گوید: “دوست دارم بشینم و باهاش صحبت کنم.” او ادامه می دهد با وجود این حقیقت که هر دو مجموعه به طرز عظیمی توسط خوانندگان نوجوان پر طرفدار هستند، مقایسه ی این مجموعه ها با هم مشکل است. او توضیح می دهد که:…
بقیه در ادامه خبر…


“یه مورد جذاب برای مقایسه این هست که فکر میکنم مقایسه ی طرفداران من با طرفداران او راحت تر از مقایسه ی خود من با او هست. من این طور فکر میکنم که هر دوی ما آدم هایی هستیم که فقط واقعا واقعا علاقمند و مشتاق هستیم و کیلومترها راه رو طی کردیم تا به شما رسیدیم و درگیر شما شدیم و هر کسی واقعا نسبت به کاراکترهای ما اهمیت می دهد. اما هری پاتر و گرگ میش داستان های متفاوتی هستند.”
“مخاطب رولینگ همه ی آدم ها هستند، که این بدین معنی هست که همه ی ما یک بخشی از مخاطبین او هستیم.” مایر می خندد و ادامه می دهد: “خیلی چاپلوسانه است که آدم خودش رو با اون مقایسه کنه، اما هیچ وقت یه جی.کی.رولینگ دیگه به وجود نمیاد؛ او پدیده ای هست که هرگز تکرار نخواهد شد.”
در آخر، خانم مایر در مورد موضوعاتی که دوست دارد در مورد آنها با جی.کی.رولینگ صحبت کند می گوید که این تنها در صورتی اتفاق میافتد که این فرصت و امکان فراهم شود. این موضوعات شامل ایده های فیلم های هری پاتر، طرفدارانش و تجربه یک نویسنده ی مشهور بودن است. همان طور که خوانندگان این مطلب به یاد می آورند، قبلا گفته بودیم رابرت پتینسون (سدریک دیگوری) قرار است نقش اصلی این کتاب، یعنی ادوارد کولن را در نسخه ی سینمایی “گرگ و میش” بازی کند.
کتاب گرگ و میش سه بخش است که می توانید از کتاب فروشی ها تهیه کنید.

تقویم جادویی

 • ۱۰ شهریور (دیروز): در سال 1271 آلبوس دامبلدور تحصیل خود در هاگوارتز را شروع کرد. و به گروه گریفیندور وارد شد.
  تولد لونا لاوگود از زینوفیلیوس و خانم لاوگود در سال 1350 (تولد لونا بین اول سپتامبر تا 2 می تخمین زده شده است و هنوز اطلاعات دقیقی از این شخصیت منتشر نشده است).
  در سال 1274 آبرفورث دامبلدور تحصیل خود در هاگوارتز را شروع کرد.
  در سال 1304 و در روزی از این ماه، باب اگدن از طرف وزارتخانه به خانه گونت ها رف ادامه...
 • ۱۱ شهریور (امروز): در سال ۱۳۷۰ هری اولین کلاس های درسی خود در هاگوارتز را شروع کرد.
  در سال ۱۳۷۴ هری سر کلاس آمبریج جریمه می شود.
  در سال ۱۳۷۵ هری کتاب قدیمی معجون سازی شاهزاده دورگه را می گیرد.
  در سال ۱۳۷۶ هری، رون و هرمیون مخفیانه به وزارتخانه نفوذ می کنند تا قاب آویز را از آمبریج بگیرند.
 • ۱۲ شهریور (فردا): در سال ۱۳۷۴ اولین جریمه هری با آمبریج آغاز می شود.