دنیل ردکلیف

حقایقی در مورد دنیل رادکلیف، بازیگر هری پاتر

هفته پیش بیوگرافی و فیلموگرافی کامل از زندگی دنیل رادکلیف بازیگر هری پاتر را گذاشتیم. حالا برای امروز، یک سری حقایق جالب و خواندنی از او به مناسبت نزدیک شدن به سالروز تولدش را می گذاریم. تا رسیدن به تولد دنیل، مطالب جذاب دیگری را هم در سایت قرار خواهیم داد. به دلیل تفاوت سال کبیسه، امسال تولد دنیل دوم مرداد است.

تمام این مطالب از بخش حقایق ناچیز سایت معتبر IMDb ترجمه شده است.بخش های مربوط به نامزدی و جایزه گرفتن به علت تکراری بودن حذف شد.

حقایق دنیل در ادامه خبر…

از شوخی های خرکی خوشش می آید. تلفن موبایل رابی کالترین (بازیگر هاگرید) را گرفته بود و زبان آن را به ترکی تغییر داده بود.

سگ دنیل رادکلیف
سگ دنیل رادکلیف

دو سگ تری یر به نام های بینکا و ناگت دارد.

وقتی 8 سالش بود کتاب اول هری پاتر را می خواست بخواند ولی تا آخر آن را تمام نکرد. بالاخره وقتی به عنوان نقش اصلی فیلم انتخاب شد، کتاب را کامل خواند.

او که در سال 2001 در فیلم خیاط پاناما بازی کرد، هرگز فیلم خودش را ندید. زیرا در آن سن به خاطر صحنه های نامناسب اجازه دیدنش را نداشت و احتمالا بعدا هم سراغش نرفت.

کتاب محبوب او در مجموعه هری پاتر، زندانی آزکابان است.

گفته که فیلم 12 مرد عصبانی (1957) اولین فیلم سیاه و سفیدی بوده که دیده و جزو فیلم های مورد علاقه ش است.

دنیل در خیاط پاناما
دنیل در خیاط پاناما (2001)

دیوید هیمن، تولید کننده ی فیلم های هری پاتر، بصورت کاملا اتفاقی، شبی در تئاتری حضور پیدا کرد که آلان رادکلیف (پدر دنیل) و خود دنیل هم در ردیف جلوی آنها نشسته بودند. از آنجایی که هیمن و آقای رادکلیف با هم آشنا بودید، کنار هم نشستند و پدر دنیل، او را به همین معرفی کرد و همان لحظه هیمن از او برای شرکت در آزمون بازیگری هری پاتر دعوت کرد زیرا به شدت احساس کرده بود که دنیل مناسبترین فرد است و تا آخر نمایش نمی توانست از زل زدن به او خودداری کند. سرانجام دنیل در آزمون شرکت کرد و نقش هری پاتر را گرفت و حالا تمام دنیا هری پاتر را با چهره او می شناسند.

در فوریه 2004، روزنامه بریتانیایی سان، نام او را به عنوان سومین نوجوان ثروتمند بریتانیا بعد از شاهزاده هری و شارلوت چرچ معرفی کرد. بعد از مدتی هم به دومین نوجوان ثروتمند بریتانیا بعد از شاهزاده هری درآمد.

می تواند بازوهای خود را 360 درجه بچرخاند. (ویدیوی آن هم موجود است)

دنیل رادکلیف و تام فلتون
دنیل رادکلیف و تام فلتون

طرفدار سرسخت گری الدمن، بازیگر همراهش در زندانی آزکابان است.

با اینکه خودش از فوتبال بازی کردن لذت نمی برد ولی طرفدار تیم فوتبال فولهام است.

بعضی از بازیگران مورد علاقه او: آشورا رای، کریستینا ریسی، کمرون دیاز، اسکارلت جانسون و بن استیلر.

وقتی برای اولین بار کتاب هری پاتر را خواند زیاد خوشش نیامد، ولی بعد از انتخاب شدنش و خواندن بقیه کتاب های آن جزو طرفدارهای سرسخت آن شد.

او بین فیلمبرداری فیلم دوم و سوم هری پاتر تا مدتی از بازیگری دورماند زیرا والدینش می خواستند تا مدتی به صورت معمول به مدرسه برود و به درسش برسد.

گفته که هیچ مقاله یا نقد و بررسی در مورد خودش یا فیلم هایش را نمی خواند.

او به موسسه بریتانیایی خیریه دملزا که مخصوص کودکان نیازمند است کمک میکند و از حامیان آن است. از طرفدارانش خواسته که به جای فرستادن هدیه برای او به این موسسه کمک کنند. بعد از آن، جی.کی.رولینگ نویسنده، در کتاب هری پاتر و شاهزاده دورگه نام یکی از کاراکترهای خود را دملزا رابینز گذاشت.

بعد از عقدقرارداد 8 میلیون پوندی برای محفل ققنوس تبدیل به ثروتمندترین نوجوان بریتانیا شد.

دنیل وقتی وارد استودیو شد، از عوامل بخش گریم ترسید زیرا صورت خود را به شوخی با بانداژهای خونی پوشانده بودند و گفته بودند که روز قبل دعوا کرده اند!
او قبلا با برندان گلیسون (بازیگر مودی) در خیاط پاناما کار کرده بود.

ارتباط نزدیکی با گری الدمن دارد.

سو لاتایمز، مدیر برنامه های دنیل در واقع مادر و مدیر برنامه های دوست و بازیگر همکارش، فردی هایمور (Freddie Highmore) است. فردی هایمور در چارلی و کارخانه شکلات سازی، تاریخچه اسپایدرویک، آرتور و نامرئی ها و… بازی کرده است. عکس های فردی هایمور را می توانید در اینجا ببینید.

طرفدار پر و پاقرص جان وین (John Wayne) است.