انتشار زندگینامه تصویری جی.کی.رولینگ، خالق هری ‌پاتر

امید . رولینگ ۱۴۳

انتشار زندگینامه تصویری جی.کی.رولینگ، خالق هری ‌پاتر

زندگینامه جی. کی. رولینگ نویسنده مجموعه پرفروش هر‌ی‌پاتر به زودی منتشر می‌شود.  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، زندگینامه این نویسنده مشهور که همراه با تصویر نوشته شده‌است تا ماه نوامبر (آبان ماه) از سوی ناشر آمریکایی “پروداکشن بلو واتر” روانه بازار کتاب می‌شود.

در زندگینامه تصویری رولینگ که از نوع روایت فقر تا ثروت پیروی می‌کند داستان زندگی این زن نویسنده از یک معلم ساده انگلیسی در پرتغال تا ترقی برق‌آسای او به عنوان نویسنده‌ای پرفروش نشان داده شده ‌است.

آدام گراگ، نویسنده این کتاب درباره رولینگ می‌گوید: رولینگ زنی قابل توجه و چند بعدی است. در این کتاب درمی‌یابیم که او چطور با تلاش توانسته موانع را پشت سر بگذارد و به موفقیت برسد.

بقیه در ادامه خبر…

وی ادامه می‌دهد: دوازده ناشر از چاپ اثرش خودداری کردند و اگر به خاطر دختر یکی از ناشران که از فصل اول “سنگ جادو” خوشش آمد نبود ممکن بود هرگز ما هری‌پاتر را نشناسیم.

کتاب زندگینامه رولینگ از سری کتابهای “قدرت زنان” منتشر می‌شود. در این مجموعه کتابها، زندگی زنان برجسته و مطرح ادبی و اجتماعی به صورت تصویری روایت می‌شود. تا کنون زندگی سارا پیلین، میشل اوباما و هیلاری کلینتن در این مجموعه به چاپ رسیده است و قرار است دو شخصیت دیگر از میان شخصیتهای ادبی زنان انتخاب و به صورت تصویری معرفی شود.

از میان نویسندگان مطرح زنی که ممکن است در آینده زندگی آنها روایت شود می‌توان به ویرجینیا ولف و مارگارت آتوود اشاره کرد.

تقویم جادویی

  • ۲۹ مرداد (دیروز): در سال ۱۳۷۳ ولدمورت و پتی گرو در خانه قدیمی ریدل ها در لیتل هنگلتون اقامت می کنند و فرانک برایس، خدمتکار آنجا را قبل از تولد ۷۷ سالگی اش می کشند. در همان شب هری با دیدن رویای مرگ او از خواب می پرد.
  • ۳۱ مرداد (فردا): تولد پرسی ویزلی از آرتور و مالی ویزلی در سال ۱۳۵۵.
    در سال ۱۳۷۳ مرحله نهایی بازی های جام جهانی کوییدیچ که در نهایت تیم ایرلند از بلغارستان با تفاوت امتیاز ۱۷۰ از ۱۶۰ می برد. در همان شب مرگ خوارها به چادرهای تماشاچیان حمله می کنند تا بارتی کراوچ پسر بتواند علامت شوم رو اجرا کند.