پرسی جکسون و خدایان یونان: دزد آذرخش

شاید شما دوستان  نیز این چند وقت تریلر این فیلم را دیده باشید . تریلری که از نام هری پاتر در ابتدای آن بهره برده شده است. بله این فیلم جدید کریس کلمبوس کارگردان سابق هری پاتر می باشد  که از 12 فوریه به نمایش عمومی در آمده است. این تریلر بهانه ای شد که راجع به این فیلم اطلاعات بیشتری به شما بدهیم.

این فیلم مانند مجموعه های قهرمان محور دیگر از روی مجموعه ای به همین نام ساخته شده است.

پرسی جکسون و خدایان یونان  سری رمان هایی در ژانر فانتزی- ماجراجویی  می باشد که توسط  ریک ریوردان نوشته شده است این مجموعه شامل 5 رمان می باشد که همگی در ارتباط با خدایان یونان (یا همان الهه های یونان) میباشد. این مجموعه  جز پرفروشترین کتاب های نوجوان طی مدت134 هفته بوده است .(نیویرک تایمز .9 فوریه 2010)

اسامی کتاب ها به ترتیب شامل :

1. پرسی جکسون و خدایان یونان :  دزد آذرخش.

2. پرسی جکسون و خدایان یونان : دریای هیولاها.

3. پرسی جکسون و خدایان یونان: نفرین تیتان(خدای خورشید یونان )

4. پرسی جکسون و خدایان یونان  :نزاع لابیرینس ( اسطوره ای در یونان که نصف انسان ونصف گاو است که برای محافظت از خدای اقریطس ساخته شده بود)

5. پرسی جکسون و خدایان یونان : الهه آخر.

میباشد که در طول سال های 2005 تا 2009 منتشر شده است .

اولین فیلم از این سری به نام دزد آذرخش توسط کمپانی  فاکس قرن بیستم و به کارگردانی کریس کلمبوس کارگردانی که همه  او را به وفاداری اقتباس از کتاب ها میشناسند ساخته شده است . بودجه این فیلم 95 ملیون دلار بود و در رتبه سوم  تا به اینجای کار 38 میلیون دلار فروش داشته است.   ( بدیهی است که جایگاه آن  متغیر است) مدت زمان این فیلم 120 دقیقه می باشد و در کانادا وآمریکا فیلم برداری شده است .

موضوع داستان :

  این فیلم داستان پسر نوجوانی بنام پرسی جکسون ( لوگان لرمن ) است که توانایهای بالقوه ای دارد، برای مثال او می تواند مدت 7 دقیقه زیر آب بماند و در تمام درسهای دبیرستان بجز اسطوره شناسی یونان موفق است تا اینکه پس از بازدید از یک موزه یونانی  و گم شدن مادرش  و گم شدن عصای زئوس که او  را مسبب این جریان میدانند. کشف می کند که او از نسل خدایان یونان باستان است و همین باعث رخ دادن جنگی عظیم میان خدایان می گردد و …

تحلیل های فیلم :

این فیلم بسیار از عنصرهای موجود در مجموعه های هری پاتر بهره برده است به طوری که اگر شما نام کلمبوس و یا هری پاتر را در اول تریلر نبینید به راحتی به شباهت های میان این دو پی خواهید برد اما همین شباهت سبب شده که تمامی منتقدین به مقایسه آن با هری پاتر و ارباب حلقه ها  بپردازند و از جمله ضعف هایی که به این فیلم می گیرند مناسب نبودن موضوع  و کشش نداشتن آن برای رده سنی نوجوانان وکودکان به طوری که پس از گذشت زمانی سبب خستگی میشود ,  هرچند که درجه فیلم  P.G  می باشد  و همین ضعف ها   سبب شده در سایت   IMBD  رتبه 6.3 بگیرد   . البته بسیاری نیز به تمجید از این فیلم پرداختند ,این فیلم  همچنین  از جلوه های ویژه زیادی بهره برده است.

به طور کلی این فیلم برای طرفدارن سری های فانتزی باید جذاب باشد  مخوصا اینکه کارگردان نوستالژیک ما کلمبوس آن را ساخته است . 

تریلر آن را در اینجا ببینید ( لینک ف ؟؟یل!!ت!ر است.)

عکس های مختلفی در مود کتاب ,فن آرتها ,  فیلم , اسکرین اسنپ و   بازیگران را در اینجا ببینید .

وب سایت رسمی کتاب ها و وب سایت رسمی فیلم را در اینجا ببینید.

تا آنجا که سرچ کردم این کتاب ها در ایران هنوز ترجمه نشده است شاید با موفقیت فیلم ها این اتفاق بیفتد (البته دقیقا اطلاع ندارم  چناچه اطلاعات تکمیلی دارید میتوانید در قسمت نظرها اعلام نمایید) .

(۵۶) دیدگاه ها

 • رضا
  ۲۳ مرداد ۱۳۹۰ در ۳:۱۴ ق.ظ

  درسته که کتاب ها در ایران ترجمه نشده ولی تو اینترنت ترجه هاش وجود دارن من کتاب ها رو دانلود کردم و کتاب یک رو تموم کردم باید بگم برای اون کسانی که به هری علاقه دارن مثل خودم بعد هری انتخاب خوبی است

 • lord ali potter
  ۲۵ اسفند ۱۳۸۸ در ۱۱:۰۱ ب.ظ

  بله

 • Ariana
  Ariana
  ۱۵ اسفند ۱۳۸۸ در ۴:۲۸ ب.ظ

  منم با این فیلم موافقم.هری هم نمیتونه بیش از دو نسلو سرگرم کنه اونم فوقش………….!

 • H.J.Potter
  robert pattinson
  ۷ اسفند ۱۳۸۸ در ۴:۳۲ ب.ظ

  درسته هری پاتر خیلی عالیه اما این دلیل نمیشه که تا ابد اون بالا بمونه! توجه داشته باشید هری پاتر 15 ساله که در اوج قرار داره و نهایتاً تا سال 2014 هری پاتر کاملا تموم خواهد شد پس ما باید به فکر این باشیم که تا زمان انتشار کتاب جدید رولینگ چه کار کنیم؟ نمیشه که بدون کتاب بمونیم این تاسب، تاسب نیست، خودخواهیه… این که میخوایم هری پاتر تا همیشه بهترین باشه خودخواهیه محضه… منم موافقم که هری پاتر فراموش نشدنیه اما تموم شدنیه! ببینن شاهنامه تموم شده هست اما فراموش شد ه نیست آخه شده به یک ایرانی بگیم شاهنامه و بگه: «شرمنده داداش نمیشناسم…» شده بگه نخوندم ولی نشده بگه نمیشناسم!
  هری پاتر هم همینه اون تا ابد در ذهن ها باقی میمونه ولی در آینده ای نه چندان دور تموم خواهد شد… ! آره منم دوست ندارم هری پاتر تموم بشه و مطمئنم که روزی که اون تموم بشه بدترین روز زندگی من خواهد بود…

  پ.ن: من منظورم به هری پاتر بود نه رولینگ… رولینگ تا زمانی که یا دست از نوشتن برداره یا… یا بمیره هیچ وقت هیچ وقت تموم نمیشه… مطمئنم

 • H.J.Potter
  robert pattinson
  ۷ اسفند ۱۳۸۸ در ۴:۲۸ ب.ظ

  بچه ها! تروخدا دست بردارید! درسته هری پاتر خیلی عالیه اما این دلیل نمیشه که تا ابد اون بالا بمونه! توجه داشته باشید در سال (نهایتاً) 2014 هری پاتر کاملا تموم خواهد شد پس ما باید به فکر این باشیم که تا زمان انتشار کتاب جدید رولینگ چه کار کنیم؟ نمیشه که بدون کتاب بمونیم این تاسب، تاسب نیست، خودخواهیه… این که میخوایم هری پاتر تا همیشه بهترین باشه خودخواهیه محضه… منم موافقم که هری پاتر فراموش نشدنیه اما تموم شدنیه! ببینن شاهنامه تموم شده هست اما فراموش شد ه نیست آخه شده به یک ایرانی بگیم شاهنامه و بگه: «شرمنده داداش نمیشناسم…» شده بگه نخوندم ولی نشده بگه نمیشناسم!
  هری پاتر هم همینه اون تا ابد در ذهن ها باقی میمونه ولی در آینده ای نه چندان دور تموم خواهد شد… این تاسب احمقانه رو خواهش میکنم تموم کنید! آره منم دوست ندارم هری پاتر تموم بشه و مطمئنم که روزی که اون تموم بشه بدترین روز زندگی من خواهد بود…

 • severus
  ۶ اسفند ۱۳۸۸ در ۲:۵۷ ب.ظ

  خیلی خوبه!!!!دیدن فیلم هایی مثل هری پاتر باعث میشه تموم شدن هری پاتر کم تر حس بشه!!!

 • Romilda
  ۶ اسفند ۱۳۸۸ در ۱۲:۰۴ ق.ظ

  وای آقا امید پس چرا آپ نمیکنید؟اهه…..اهه….اهه :-( :-( :-(

 • DarkWizard
  DarkWizard
  ۴ اسفند ۱۳۸۸ در ۹:۵۴ ب.ظ

  من قبلا” تریلر این فیلم رو دیده بودم.اما کتابهاشو نخوندم.به نظر فیلم جالبی می رسه.اما اینکه هنوز با یه فیلم میخوان از سری داستان های رولینگ جلو بزنن خوب این کار عاقلانه ای نیست.کسی هم که این دوتا رو با هم به رقابت کشیده خوب ۱۰۰٪ کار درستی نکرده!! امیدوارم فیلم خوبی از آب در بیاد.

 • harry
  ۴ اسفند ۱۳۸۸ در ۴:۳۹ ب.ظ

  اپ نمیکنید؟

 • mjr
  ۴ اسفند ۱۳۸۸ در ۲:۳۵ ب.ظ

  لطفا: توهین نکنید، بی ربط ننویسد، تبلیغ نکنید و با حروف فارسی تایپ کنید.
  نظر شما معرفی کننده شخصیت شماست. شخصیت خود را حفظ کنید.

 • ali potter
  ۴ اسفند ۱۳۸۸ در ۲:۰۴ ب.ظ

  ضمن عرض سلام خدمت مدیریت محترم سایت…دو تا تقاضا دارم که ممکنه درخواست سایر دوستان هم باشه…1-لطفا زودتر آپ کنید…2-ببخشید ممکنه که سایر محصولات هری پاتر رو علاوه بر دی وی دی هری پاتر و شاهزاده دورگه به فروش بگذارید…اگه میشه به سوال دومم جواب بدید

 • m.m marea
  ۳ اسفند ۱۳۸۸ در ۹:۲۱ ب.ظ

  اول فکر کردم همون فیلمیه که جکسون رادبون بازی کرده!!!!
  آخه پوسترش خیلی شبیه بود!!!
  مرسی که یه کتاب جدید معرفی کردید!!!
  بازم از این کارا بکنید!!

 • marry potter
  marry potter
  ۳ اسفند ۱۳۸۸ در ۸:۳۹ ب.ظ

  نمی خواید آپ کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خسته شدیم از این پرسی جکسون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • harry2010
  ۳ اسفند ۱۳۸۸ در ۶:۲۳ ب.ظ

  \خسته شدیم از بس این صفحه را دیدیم
  آقا امید یکم تند باش و زود آپ کن.

 • harry2010
  ۳ اسفند ۱۳۸۸ در ۳:۱۲ ب.ظ

  هیچی هری نمیشه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و نخواهد شد .
  پس به افتخار هری(( هیپیپ هورا# هیپیپ هورا.))

 • girifindor
  ۳ اسفند ۱۳۸۸ در ۱:۰۴ ق.ظ

  من که فکر میکنم هر چی دیگه هم فیلم تخیلی بسازن اونم دنباله دار باز به پای داستان های هری پاتر و فیلم هاش نمیرسه.
  چون هری پاتر رو نمیشه از ذهن ها پاک کرد:)
  ممنون از این خبر

 • fred weasley
  ۲ اسفند ۱۳۸۸ در ۶:۱۹ ب.ظ

  اوه !! چرا هی دم به دقیقه کتاب می نویسن اینا؟؟
  من نمی دونم هر فیلمی میشه اینا با هری مقایسش میکنن؟؟
  فکر کنم دیگه باید بگیم:khpمخفف(king harry potter(
  نه؟ شده شاه کتاب های فانتزی خداییش حقشم هست!!

 • SIR BLAK SECRETY
  ۲ اسفند ۱۳۸۸ در ۳:۴۱ ب.ظ

  مگه کشکیه که به فیلم های هری پاتر برسه…

 • Romilda
  ۲ اسفند ۱۳۸۸ در ۲:۲۰ ب.ظ

  ایششششششششششش! :-( حسودا!تا دیدن هری داره تموم میشه سریع از فرصت استفاده کردن تا اینو به جای هری تو دل ما جا کنند!ولی عمرا!فکر کردن!مگه چیزی مپل هری پاتر میشه!؟ با انکه ناراحت شدم ولی بابت خبر ممنون امید جان!

 • king-snape
  ۲ اسفند ۱۳۸۸ در ۱۲:۱۱ ب.ظ

  باید فیلم جالبی باشه اگه زیادی تخیلی و ساختگی نباشه

 • snitch_seeker
  ۱ اسفند ۱۳۸۸ در ۹:۳۸ ب.ظ

  یه چیزه دیگه……من برای نظرات همه ی طرفداران هری پاتر ارزش قائلم(که بایدم باشم!) ولی در جواب اقا سعید باید بگم که…….لازم نیست ما کتاباشو بخونیم…….چون حتی اگه خیلیم عالی باشن……..فیلماشونو که نمیتونن به خوبی هری پاتر بسازن……..!!!
  پس….فقط هری پاترررررررررررررررررررررررررررر
  بازم مرسی از خبر

 • snitch_seeker
  ۱ اسفند ۱۳۸۸ در ۹:۳۳ ب.ظ

  اینکه عمرا به پای هررررررررررررررررررررررییییییییییییییییییی پاتتتتتتتتتتتتتترررررررررررررررر………….نمیرسه توش شکی نیست!!مگه شهر هرته اخههههههههههه؟!؟!؟
  اگه راست میگن یه ابتکاری از خودشون به خرج بدن مثل ررولینگگگگگگگگ(که البته هیچ وقت هم نمیتونن!!) نه اینکه بیان از هری پاتر تقلید کنن!!!
  همه چیزه هری پاتر (مخصوصا جادوهاش)همیشه اول بوده…هست…و خواهد بوددددددددد!!!
  مرسی از خبر امید جان!!!

 • khabic
  ۱ اسفند ۱۳۸۸ در ۸:۳۰ ب.ظ

  عالیست.ممنون از زحماتتون

 • khabic
  ۱ اسفند ۱۳۸۸ در ۸:۱۳ ب.ظ

  چه جالب ممنون از زحمتی که میکشین

 • wolf
  wolf
  ۱ اسفند ۱۳۸۸ در ۶:۱۱ ب.ظ

  mr.blackجون بریسینگر قسمت3یه اراگونه
  بایدباحال باشه
  مرسی

 • saeed salehi
  ۱ اسفند ۱۳۸۸ در ۴:۳۷ ب.ظ

  من ترجمه فصل اول کتاب اول رو در قالب یه نظر همین جا گذاشتم اما متأسفانه حذفش کردن .

 • saeed salehi
  ۱ اسفند ۱۳۸۸ در ۴:۳۶ ب.ظ

  خیلی از افرادی که اینجا نظر دادن متأسفانه خود کتاب ها رو نخوندن که ببینن چه جادویی زیبایی داره . من خودم هر پنج کتاب مجموعه رو پنج ماه قبل از اینکه فیلم بیرون بیاد خوندم و امید زیادی داشتم که فیلم هم به خوبی کتاب باشه ولی حالا که فیلم رو دیدم متوجه شدم که خیلی تغییرش دادن و برای اینکه از بودجه فیلم کاسته بشه خیلی از جادو ها رو حذف کردن .

 • asgharish_reza
  ۱ اسفند ۱۳۸۸ در ۴:۳۴ ب.ظ

  مخاطب مسئول سایت;
  وقتی که فیلم دوم یادگارمرگ هم بیاد و داستان هری پاتر تموم بشه که ما امیدواریم اینجوری نشه و کار به بچه هری هم برسه شما با سایت چه کار می کنید؟
  البته اگر خواستید من می تونم پیشنهاد بدم!.

 • Salazar
  Salazar
  ۱ اسفند ۱۳۸۸ در ۱:۳۷ ب.ظ

  به نظر میرسه یه جورایی از محتوای هری پاتر کش رفتن ! به هر حال باید کتاب جالبی باشه . امیدوارم خود دمنتور ترجمه اش کنه .

 • Harry
  ۱ اسفند ۱۳۸۸ در ۱۰:۳۴ ق.ظ

  مرسييييييييييييييييييييييي

 • beowolf
  ۱ اسفند ۱۳۸۸ در ۹:۱۲ ق.ظ

  سلام-یه جورایی باحال به نظر میرسه وبی شباهت از فیلمهای اولیه ی هری پاتر نیست-البته دیدن هر فیلمی به جز هری پاتر واسه من حکم دیدن فیلم های پاپ کورنی رو داره

 • hasti
  ۳۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۸:۴۲ ب.ظ

  عمرا كه بتونه رو دست هری پاتر بياد آخه مگه الكيه.ممنون از خبر

 • shakiba
  shakiba
  ۳۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۷:۴۴ ب.ظ

  منم تیزرشو دیدم…عمرا که به پای هری پاتر نمیرسه…به نظر من نمیتونه برای هری پاتر رغیب به حساب بیاد…
  مرسی از خبر امید جان!!!

 • ali potter
  ۳۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۷:۰۹ ب.ظ

  همه با هم فقط /(هری پاتر/)

 • ali potter
  ۳۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۷:۰۷ ب.ظ

  هیچ داستانی ههههههههررررررررررریییییییی پپپپپپپپپپپاااااااااتتتتتررررر و هیچ فیلمی هههههههههرررررررررررییییییییییی پپپپپپپپپااااااااااتتتتررر نمیشه

 • mr.black
  ۳۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۵:۳۷ ب.ظ

  این کتاب ها خو جادویی نیستن .
  جادو هایی که تو هری پاتره یه چیز دیگش .
  یه کتاب جادویی دیگه هیست که منتها اون دیگه خیلی جادویی اسمش بریسینگر!!! یه چیزی تو همین ماییه ها

 • kurosh potter
  ۳۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۵:۰۲ ب.ظ

  همون طور که دوستان هم گفتن هیچ فیلم جادوگری هری پاتر نمیشه.
  ممنون از خبرهای خوب و جالبتون.

 • Miss y
  ۳۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۳:۱۳ ب.ظ

  باید جالب باشه ولی نمیتونه با هری پاتر قابل مقایسه باشد.

 • ميترا
  ميترا
  ۳۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۱:۰۲ ب.ظ

  EEEEEEE

  من اصلا بدم مياد از چيزهايي كه تو مايه هاي هري بزنن
  اگه موفق شه چي؟
  !
  :(

 • Sirius Black
  SHayan.SH
  ۳۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۲:۵۳ ب.ظ

  بابا حوصلمون سر رفت.نمی خواید آپ کنید امید جان؟

 • saeed salehi
  ۳۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۲:۵۱ ب.ظ

  البته ترجمه درست برای اسم کتاب ها هم به ترتیب زیره :

  اسم مجموعه : پرسی جکسون و المپی ها

  دزد صاعقه
  دریای هیولا ها
  نفرین تیتان
  نبرد در هزارتو
  آخرین المپی

  به خدایان اصلی یونان که در کوه المپ زندگی می کنند « المپی » می گویند .

 • mohamad62442
  ۳۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۲:۱۶ ب.ظ

  عمرا به pای هری pاتر برسه.

 • HarryJamesPotter
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۰:۵۱ ب.ظ

  مرسی از خبر
  ولی دوستمون راست گفت هیچی مثل هری پاتر نمی شه
  !

 • majidb72
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۰:۱۸ ب.ظ

  هيچي هري پاتر نميشه!

 • harry
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۹:۴۱ ب.ظ

  باید دید بعد نظر داد. اما
  این جور که تعریف می کنند
  حتما خوبه دیگه………..

 • 777
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۷:۵۹ ب.ظ

  به نظرم کتابش باید خیلی جالب باشه ! امیدوارم زودتر کتابش بیاد !!!!!
  مرسی خبر جالبی بود .

 • grogen stampe
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۴:۲۱ ب.ظ

  خيلي جالب بود! اميدوارم زودتر كتاباش بيان!! فيلمش كه جالب ميزنه. به هر حال ممنون از خبر!! بي زحمت تند تند به روز كنين. ممنون!

 • MAHSAN
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۴:۲۱ ب.ظ

  من تریلرش رو دیدم یه کم بچه گونه میزنه ولی باحاله
  این منتقدان هم تا یه فیلم فانتزی و تخیلی میاد اون رو با هری و ارباب حلقه ها مقایسه میکنن!!!!!!!

 • Voldemort
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۳:۰۲ ب.ظ

  میتونین تریلرشو از movies.yahoo.com بگیرین
  رتبه فروششم الان توی یاهمو شده 2

 • W.Dalton
  W.Dalton
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۲:۴۵ ب.ظ

  امید جان ممنون از خبر…………
  فکر کنم کتاباش از فیلماش بهتر باشه……….

 • harry2010
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۲:۰۱ ب.ظ

  آقا امید یک بار نشد به ما امتیاز بدید.
  مگه ما چیمون کمتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

  جواب (امید): اون امتیاز خودتون به مطلب هست، نه نویسنده مطلب به نظر شما!!!

 • honyshy
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱:۲۹ ب.ظ

  thank for up . G

 • marry potter
  marry potter
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۲:۵۹ ب.ظ

  چه عجب…بالاخره آپ کردید!!!!!! ممنون از خبر…راستی فیلمش توی ایران هم اومده؟یا باید صبر کنیم؟؟؟؟؟؟

 • harry2010
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۱:۵۴ ق.ظ

  منم منتظر میشم تا کتاب فارسیش بیاد.
  ممنون

 • teodora.topalowich
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۲:۴۴ ق.ظ

  البته اگه سی دی با کیفیت اون رو در سایت برای خرید الکترونیکی بگذارید بهتر است.در ضمن,من همین الان عضو شدم,همین الآن نظر دادم,همین الآن هم اولین نفر بودم!!!!

 • teodora.topalowich
  ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۲:۴۱ ق.ظ

  به نظر فیلم جالبیه!باید حتما ببینم!

دیدگاه ها بسته شده اند