از در ۲۸ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۱۱:۵۷ ب.ظ، دسته: عوامل فیلم، مختلف

پرسی جکسون و خدایان یونان: دزد آذرخش

شاید شما دوستان  نیز این چند وقت تریلر این فیلم را دیده باشید . تریلری که از نام هری پاتر در ابتدای آن بهره برده شده است. بله این فیلم جدید کریس کلمبوس کارگردان سابق هری پاتر می باشد  که از 12 فوریه به نمایش عمومی در آمده است. این تریلر بهانه ای شد که راجع به این فیلم اطلاعات بیشتری به شما بدهیم.

این فیلم مانند مجموعه های قهرمان محور دیگر از روی مجموعه ای به همین نام ساخته شده است.

پرسی جکسون و خدایان یونان  سری رمان هایی در ژانر فانتزی- ماجراجویی  می باشد که توسط  ریک ریوردان نوشته شده است این مجموعه شامل 5 رمان می باشد که همگی در ارتباط با خدایان یونان (یا همان الهه های یونان) میباشد. این مجموعه  جز پرفروشترین کتاب های نوجوان طی مدت134 هفته بوده است .(نیویرک تایمز .9 فوریه 2010)

اسامی کتاب ها به ترتیب شامل :

1. پرسی جکسون و خدایان یونان :  دزد آذرخش.

2. پرسی جکسون و خدایان یونان : دریای هیولاها.

3. پرسی جکسون و خدایان یونان: نفرین تیتان(خدای خورشید یونان )

4. پرسی جکسون و خدایان یونان  :نزاع لابیرینس ( اسطوره ای در یونان که نصف انسان ونصف گاو است که برای محافظت از خدای اقریطس ساخته شده بود)

5. پرسی جکسون و خدایان یونان : الهه آخر.

میباشد که در طول سال های 2005 تا 2009 منتشر شده است .

اولین فیلم از این سری به نام دزد آذرخش توسط کمپانی  فاکس قرن بیستم و به کارگردانی کریس کلمبوس کارگردانی که همه  او را به وفاداری اقتباس از کتاب ها میشناسند ساخته شده است . بودجه این فیلم 95 ملیون دلار بود و در رتبه سوم  تا به اینجای کار 38 میلیون دلار فروش داشته است.   ( بدیهی است که جایگاه آن  متغیر است) مدت زمان این فیلم 120 دقیقه می باشد و در کانادا وآمریکا فیلم برداری شده است .

موضوع داستان :

  این فیلم داستان پسر نوجوانی بنام پرسی جکسون ( لوگان لرمن ) است که توانایهای بالقوه ای دارد، برای مثال او می تواند مدت 7 دقیقه زیر آب بماند و در تمام درسهای دبیرستان بجز اسطوره شناسی یونان موفق است تا اینکه پس از بازدید از یک موزه یونانی  و گم شدن مادرش  و گم شدن عصای زئوس که او  را مسبب این جریان میدانند. کشف می کند که او از نسل خدایان یونان باستان است و همین باعث رخ دادن جنگی عظیم میان خدایان می گردد و …

تحلیل های فیلم :

این فیلم بسیار از عنصرهای موجود در مجموعه های هری پاتر بهره برده است به طوری که اگر شما نام کلمبوس و یا هری پاتر را در اول تریلر نبینید به راحتی به شباهت های میان این دو پی خواهید برد اما همین شباهت سبب شده که تمامی منتقدین به مقایسه آن با هری پاتر و ارباب حلقه ها  بپردازند و از جمله ضعف هایی که به این فیلم می گیرند مناسب نبودن موضوع  و کشش نداشتن آن برای رده سنی نوجوانان وکودکان به طوری که پس از گذشت زمانی سبب خستگی میشود ,  هرچند که درجه فیلم  P.G  می باشد  و همین ضعف ها   سبب شده در سایت   IMBD  رتبه 6.3 بگیرد   . البته بسیاری نیز به تمجید از این فیلم پرداختند ,این فیلم  همچنین  از جلوه های ویژه زیادی بهره برده است.

به طور کلی این فیلم برای طرفدارن سری های فانتزی باید جذاب باشد  مخوصا اینکه کارگردان نوستالژیک ما کلمبوس آن را ساخته است . 

تریلر آن را در اینجا ببینید ( لینک ف ؟؟یل!!ت!ر است.)

عکس های مختلفی در مود کتاب ,فن آرتها ,  فیلم , اسکرین اسنپ و   بازیگران را در اینجا ببینید .

وب سایت رسمی کتاب ها و وب سایت رسمی فیلم را در اینجا ببینید.

تا آنجا که سرچ کردم این کتاب ها در ایران هنوز ترجمه نشده است شاید با موفقیت فیلم ها این اتفاق بیفتد (البته دقیقا اطلاع ندارم  چناچه اطلاعات تکمیلی دارید میتوانید در قسمت نظرها اعلام نمایید) .


20 votes, average: 4٫15 out of 520 votes, average: 4٫15 out of 520 votes, average: 4٫15 out of 520 votes, average: 4٫15 out of 520 votes, average: 4٫15 out of 5 (20 رای، میانگین: 4٫15 از 5)
برای رای دادن باید ثبت نام کنید.
Loading...Loading...

۵۶ دیدگاه
 1. (در ۲۳ مرداد ۱۳۹۰، ساعت: ۳:۱۴ ق.ظ)

  درسته که کتاب ها در ایران ترجمه نشده ولی تو اینترنت ترجه هاش وجود دارن من کتاب ها رو دانلود کردم و کتاب یک رو تموم کردم باید بگم برای اون کسانی که به هری علاقه دارن مثل خودم بعد هری انتخاب خوبی است

 2. (در ۲۵ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۱۱:۰۱ ب.ظ)

  بله

 3. Ariana
  (در ۱۵ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۴:۲۸ ب.ظ)

  منم با این فیلم موافقم.هری هم نمیتونه بیش از دو نسلو سرگرم کنه اونم فوقش………….!

 4. H.J.Potter
  (در ۰۷ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۴:۳۲ ب.ظ)

  درسته هری پاتر خیلی عالیه اما این دلیل نمیشه که تا ابد اون بالا بمونه! توجه داشته باشید هری پاتر 15 ساله که در اوج قرار داره و نهایتاً تا سال 2014 هری پاتر کاملا تموم خواهد شد پس ما باید به فکر این باشیم که تا زمان انتشار کتاب جدید رولینگ چه کار کنیم؟ نمیشه که بدون کتاب بمونیم این تاسب، تاسب نیست، خودخواهیه… این که میخوایم هری پاتر تا همیشه بهترین باشه خودخواهیه محضه… منم موافقم که هری پاتر فراموش نشدنیه اما تموم شدنیه! ببینن شاهنامه تموم شده هست اما فراموش شد ه نیست آخه شده به یک ایرانی بگیم شاهنامه و بگه: «شرمنده داداش نمیشناسم…» شده بگه نخوندم ولی نشده بگه نمیشناسم!
  هری پاتر هم همینه اون تا ابد در ذهن ها باقی میمونه ولی در آینده ای نه چندان دور تموم خواهد شد… ! آره منم دوست ندارم هری پاتر تموم بشه و مطمئنم که روزی که اون تموم بشه بدترین روز زندگی من خواهد بود…

  پ.ن: من منظورم به هری پاتر بود نه رولینگ… رولینگ تا زمانی که یا دست از نوشتن برداره یا… یا بمیره هیچ وقت هیچ وقت تموم نمیشه… مطمئنم

 5. H.J.Potter
  (در ۰۷ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۴:۲۸ ب.ظ)

  بچه ها! تروخدا دست بردارید! درسته هری پاتر خیلی عالیه اما این دلیل نمیشه که تا ابد اون بالا بمونه! توجه داشته باشید در سال (نهایتاً) 2014 هری پاتر کاملا تموم خواهد شد پس ما باید به فکر این باشیم که تا زمان انتشار کتاب جدید رولینگ چه کار کنیم؟ نمیشه که بدون کتاب بمونیم این تاسب، تاسب نیست، خودخواهیه… این که میخوایم هری پاتر تا همیشه بهترین باشه خودخواهیه محضه… منم موافقم که هری پاتر فراموش نشدنیه اما تموم شدنیه! ببینن شاهنامه تموم شده هست اما فراموش شد ه نیست آخه شده به یک ایرانی بگیم شاهنامه و بگه: «شرمنده داداش نمیشناسم…» شده بگه نخوندم ولی نشده بگه نمیشناسم!
  هری پاتر هم همینه اون تا ابد در ذهن ها باقی میمونه ولی در آینده ای نه چندان دور تموم خواهد شد… این تاسب احمقانه رو خواهش میکنم تموم کنید! آره منم دوست ندارم هری پاتر تموم بشه و مطمئنم که روزی که اون تموم بشه بدترین روز زندگی من خواهد بود…

 6. (در ۰۶ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۲:۵۷ ب.ظ)

  خیلی خوبه!!!!دیدن فیلم هایی مثل هری پاتر باعث میشه تموم شدن هری پاتر کم تر حس بشه!!!

 7. (در ۰۶ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۱۲:۰۴ ق.ظ)

  وای آقا امید پس چرا آپ نمیکنید؟اهه…..اهه….اهه :-( :-( :-(

 8. DarkWizard
  (در ۰۴ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۹:۵۴ ب.ظ)

  من قبلا” تریلر این فیلم رو دیده بودم.اما کتابهاشو نخوندم.به نظر فیلم جالبی می رسه.اما اینکه هنوز با یه فیلم میخوان از سری داستان های رولینگ جلو بزنن خوب این کار عاقلانه ای نیست.کسی هم که این دوتا رو با هم به رقابت کشیده خوب ۱۰۰٪ کار درستی نکرده!! امیدوارم فیلم خوبی از آب در بیاد.

 9. (در ۰۴ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۴:۳۹ ب.ظ)

  اپ نمیکنید؟

 10. (در ۰۴ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۲:۳۵ ب.ظ)

  لطفا: توهین نکنید، بی ربط ننویسد، تبلیغ نکنید و با حروف فارسی تایپ کنید.
  نظر شما معرفی کننده شخصیت شماست. شخصیت خود را حفظ کنید.

 11. (در ۰۴ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۲:۰۴ ب.ظ)

  ضمن عرض سلام خدمت مدیریت محترم سایت…دو تا تقاضا دارم که ممکنه درخواست سایر دوستان هم باشه…1-لطفا زودتر آپ کنید…2-ببخشید ممکنه که سایر محصولات هری پاتر رو علاوه بر دی وی دی هری پاتر و شاهزاده دورگه به فروش بگذارید…اگه میشه به سوال دومم جواب بدید

 12. (در ۰۳ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۹:۲۱ ب.ظ)

  اول فکر کردم همون فیلمیه که جکسون رادبون بازی کرده!!!!
  آخه پوسترش خیلی شبیه بود!!!
  مرسی که یه کتاب جدید معرفی کردید!!!
  بازم از این کارا بکنید!!

 13. marry potter
  (در ۰۳ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۸:۳۹ ب.ظ)

  نمی خواید آپ کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خسته شدیم از این پرسی جکسون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. (در ۰۳ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۶:۲۳ ب.ظ)

  \خسته شدیم از بس این صفحه را دیدیم
  آقا امید یکم تند باش و زود آپ کن.

 15. (در ۰۳ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۳:۱۲ ب.ظ)

  هیچی هری نمیشه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و نخواهد شد .
  پس به افتخار هری(( هیپیپ هورا# هیپیپ هورا.))

 16. (در ۰۳ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۱:۰۴ ق.ظ)

  من که فکر میکنم هر چی دیگه هم فیلم تخیلی بسازن اونم دنباله دار باز به پای داستان های هری پاتر و فیلم هاش نمیرسه.
  چون هری پاتر رو نمیشه از ذهن ها پاک کرد:)
  ممنون از این خبر

 17. (در ۰۲ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۶:۱۹ ب.ظ)

  اوه !! چرا هی دم به دقیقه کتاب می نویسن اینا؟؟
  من نمی دونم هر فیلمی میشه اینا با هری مقایسش میکنن؟؟
  فکر کنم دیگه باید بگیم:khpمخفف(king harry potter(
  نه؟ شده شاه کتاب های فانتزی خداییش حقشم هست!!

 18. (در ۰۲ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۳:۴۱ ب.ظ)

  مگه کشکیه که به فیلم های هری پاتر برسه…

 19. (در ۰۲ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۲:۲۰ ب.ظ)

  ایششششششششششش! :-( حسودا!تا دیدن هری داره تموم میشه سریع از فرصت استفاده کردن تا اینو به جای هری تو دل ما جا کنند!ولی عمرا!فکر کردن!مگه چیزی مپل هری پاتر میشه!؟ با انکه ناراحت شدم ولی بابت خبر ممنون امید جان!

 20. (در ۰۲ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۱۲:۱۱ ب.ظ)

  باید فیلم جالبی باشه اگه زیادی تخیلی و ساختگی نباشه

 21. (در ۰۱ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۹:۳۸ ب.ظ)

  یه چیزه دیگه……من برای نظرات همه ی طرفداران هری پاتر ارزش قائلم(که بایدم باشم!) ولی در جواب اقا سعید باید بگم که…….لازم نیست ما کتاباشو بخونیم…….چون حتی اگه خیلیم عالی باشن……..فیلماشونو که نمیتونن به خوبی هری پاتر بسازن……..!!!
  پس….فقط هری پاترررررررررررررررررررررررررررر
  بازم مرسی از خبر

 22. (در ۰۱ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۹:۳۳ ب.ظ)

  اینکه عمرا به پای هررررررررررررررررررررررییییییییییییییییییی پاتتتتتتتتتتتتتترررررررررررررررر………….نمیرسه توش شکی نیست!!مگه شهر هرته اخههههههههههه؟!؟!؟
  اگه راست میگن یه ابتکاری از خودشون به خرج بدن مثل ررولینگگگگگگگگ(که البته هیچ وقت هم نمیتونن!!) نه اینکه بیان از هری پاتر تقلید کنن!!!
  همه چیزه هری پاتر (مخصوصا جادوهاش)همیشه اول بوده…هست…و خواهد بوددددددددد!!!
  مرسی از خبر امید جان!!!

 23. (در ۰۱ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۸:۳۰ ب.ظ)

  عالیست.ممنون از زحماتتون

 24. (در ۰۱ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۸:۱۳ ب.ظ)

  چه جالب ممنون از زحمتی که میکشین

 25. wolf
  (در ۰۱ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۶:۱۱ ب.ظ)

  mr.blackجون بریسینگر قسمت3یه اراگونه
  بایدباحال باشه
  مرسی

 26. (در ۰۱ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۴:۳۷ ب.ظ)

  من ترجمه فصل اول کتاب اول رو در قالب یه نظر همین جا گذاشتم اما متأسفانه حذفش کردن .

 27. (در ۰۱ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۴:۳۶ ب.ظ)

  خیلی از افرادی که اینجا نظر دادن متأسفانه خود کتاب ها رو نخوندن که ببینن چه جادویی زیبایی داره . من خودم هر پنج کتاب مجموعه رو پنج ماه قبل از اینکه فیلم بیرون بیاد خوندم و امید زیادی داشتم که فیلم هم به خوبی کتاب باشه ولی حالا که فیلم رو دیدم متوجه شدم که خیلی تغییرش دادن و برای اینکه از بودجه فیلم کاسته بشه خیلی از جادو ها رو حذف کردن .

 28. (در ۰۱ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۴:۳۴ ب.ظ)

  مخاطب مسئول سایت;
  وقتی که فیلم دوم یادگارمرگ هم بیاد و داستان هری پاتر تموم بشه که ما امیدواریم اینجوری نشه و کار به بچه هری هم برسه شما با سایت چه کار می کنید؟
  البته اگر خواستید من می تونم پیشنهاد بدم!.

 29. Salazar
  (در ۰۱ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۱:۳۷ ب.ظ)

  به نظر میرسه یه جورایی از محتوای هری پاتر کش رفتن ! به هر حال باید کتاب جالبی باشه . امیدوارم خود دمنتور ترجمه اش کنه .

 30. (در ۰۱ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۱۰:۳۴ ق.ظ)

  مرسييييييييييييييييييييييي

 31. (در ۰۱ اسفند ۱۳۸۸، ساعت: ۹:۱۲ ق.ظ)

  سلام-یه جورایی باحال به نظر میرسه وبی شباهت از فیلمهای اولیه ی هری پاتر نیست-البته دیدن هر فیلمی به جز هری پاتر واسه من حکم دیدن فیلم های پاپ کورنی رو داره

 32. (در ۳۰ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۸:۴۲ ب.ظ)

  عمرا كه بتونه رو دست هری پاتر بياد آخه مگه الكيه.ممنون از خبر

 33. shakiba
  (در ۳۰ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۷:۴۴ ب.ظ)

  منم تیزرشو دیدم…عمرا که به پای هری پاتر نمیرسه…به نظر من نمیتونه برای هری پاتر رغیب به حساب بیاد…
  مرسی از خبر امید جان!!!

 34. (در ۳۰ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۷:۰۹ ب.ظ)

  همه با هم فقط /(هری پاتر/)

 35. (در ۳۰ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۷:۰۷ ب.ظ)

  هیچ داستانی ههههههههررررررررررریییییییی پپپپپپپپپپپاااااااااتتتتتررررر و هیچ فیلمی هههههههههرررررررررررییییییییییی پپپپپپپپپااااااااااتتتتررر نمیشه

 36. (در ۳۰ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۵:۳۷ ب.ظ)

  این کتاب ها خو جادویی نیستن .
  جادو هایی که تو هری پاتره یه چیز دیگش .
  یه کتاب جادویی دیگه هیست که منتها اون دیگه خیلی جادویی اسمش بریسینگر!!! یه چیزی تو همین ماییه ها

 37. (در ۳۰ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۵:۰۲ ب.ظ)

  همون طور که دوستان هم گفتن هیچ فیلم جادوگری هری پاتر نمیشه.
  ممنون از خبرهای خوب و جالبتون.

 38. (در ۳۰ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۳:۱۳ ب.ظ)

  باید جالب باشه ولی نمیتونه با هری پاتر قابل مقایسه باشد.

 39. ميترا
  (در ۳۰ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۱:۰۲ ب.ظ)

  EEEEEEE

  من اصلا بدم مياد از چيزهايي كه تو مايه هاي هري بزنن
  اگه موفق شه چي؟
  !
  :(

 40. Sirius Black
  (در ۳۰ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۱۲:۵۳ ب.ظ)

  بابا حوصلمون سر رفت.نمی خواید آپ کنید امید جان؟

 41. (در ۳۰ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۱۲:۵۱ ب.ظ)

  البته ترجمه درست برای اسم کتاب ها هم به ترتیب زیره :

  اسم مجموعه : پرسی جکسون و المپی ها

  دزد صاعقه
  دریای هیولا ها
  نفرین تیتان
  نبرد در هزارتو
  آخرین المپی

  به خدایان اصلی یونان که در کوه المپ زندگی می کنند « المپی » می گویند .

 42. (در ۳۰ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۱۲:۱۶ ب.ظ)

  عمرا به pای هری pاتر برسه.

 43. (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۱۰:۵۱ ب.ظ)

  مرسی از خبر
  ولی دوستمون راست گفت هیچی مثل هری پاتر نمی شه
  !

 44. (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۱۰:۱۸ ب.ظ)

  هيچي هري پاتر نميشه!

 45. (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۹:۴۱ ب.ظ)

  باید دید بعد نظر داد. اما
  این جور که تعریف می کنند
  حتما خوبه دیگه………..

 46. (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۷:۵۹ ب.ظ)

  به نظرم کتابش باید خیلی جالب باشه ! امیدوارم زودتر کتابش بیاد !!!!!
  مرسی خبر جالبی بود .

 47. (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۴:۲۱ ب.ظ)

  خيلي جالب بود! اميدوارم زودتر كتاباش بيان!! فيلمش كه جالب ميزنه. به هر حال ممنون از خبر!! بي زحمت تند تند به روز كنين. ممنون!

 48. (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۴:۲۱ ب.ظ)

  من تریلرش رو دیدم یه کم بچه گونه میزنه ولی باحاله
  این منتقدان هم تا یه فیلم فانتزی و تخیلی میاد اون رو با هری و ارباب حلقه ها مقایسه میکنن!!!!!!!

 49. (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۳:۰۲ ب.ظ)

  میتونین تریلرشو از movies.yahoo.com بگیرین
  رتبه فروششم الان توی یاهمو شده 2

 50. W.Dalton
  (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۲:۴۵ ب.ظ)

  امید جان ممنون از خبر…………
  فکر کنم کتاباش از فیلماش بهتر باشه……….

 51. (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۲:۰۱ ب.ظ)

  آقا امید یک بار نشد به ما امتیاز بدید.
  مگه ما چیمون کمتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

  جواب (امید): اون امتیاز خودتون به مطلب هست، نه نویسنده مطلب به نظر شما!!!

 52. (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۱:۲۹ ب.ظ)

  thank for up . G

 53. marry potter
  (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۱۲:۵۹ ب.ظ)

  چه عجب…بالاخره آپ کردید!!!!!! ممنون از خبر…راستی فیلمش توی ایران هم اومده؟یا باید صبر کنیم؟؟؟؟؟؟

 54. (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۱۱:۵۴ ق.ظ)

  منم منتظر میشم تا کتاب فارسیش بیاد.
  ممنون

 55. (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۱۲:۴۴ ق.ظ)

  البته اگه سی دی با کیفیت اون رو در سایت برای خرید الکترونیکی بگذارید بهتر است.در ضمن,من همین الان عضو شدم,همین الآن نظر دادم,همین الآن هم اولین نفر بودم!!!!

 56. (در ۲۹ بهمن ۱۳۸۸، ساعت: ۱۲:۴۱ ق.ظ)

  به نظر فیلم جالبیه!باید حتما ببینم!


امکان ثبت دیدگاه برای این مطلب غیر فعال شده است.

جستجو در سایت

عبارت یا کلمه مورد نظر خود را وارد کنید:

اشتراک خبرنامه

نشانی email خود را وارد کنید:

 


جهت لغو اشتراک خبرنامه، در پایین ایمیل های ارسالی، روی عبارت Unsubscribe کلیک کنید.