هنرنمای پارسیان، تریلر دوبله فارسی ‘یادگاران مرگ – بخش ۱′ را منتشر کرد

امید . ایران ۱۷۰

هنرنمای پارسیان، تریلر دوبله فارسی ‘یادگاران مرگ – بخش ۱′ را منتشر کرد

شرکت “هنرنمای پارسیان” که پیش از این هری پاتر و شاهزاده دورگه را دوبله کرده بود، همان طور که چند روز به اطلاع شما رساندیم، هری پاتر و یادگاران مرگ – بخش ۱ را هم دوبله کرده و به زودی وارد بازار خواهد شد.

حالا سایت آقای “حامد عزیزی” تریلر (کلیپ تبلیغاتی) دوبله ی فارسی یادگاران مرگ – بخش ۱ را منتشر کرده است که می توانید در اینجا بصورت آنلاین ببینید یا از اینجا دانلود کنید.

مترجم : یسنا ایروانی (با نگاهی به ترجمه خانم ویدا اسلامیه بپاس طرفداران سرسخت هری پاتر)
مدیر دوبلاژ : سعید مظفری
هری پاتر : سعید شیخ زاده – هرماینی (هرمیون) : مریم شیرزاد-سورس اسنپ : پرویز ربیعی
بزودی لیست دیگری از گوینده ها و … آنونس تی-وی-اسپات هری با صدای مجید حبیبی و حامد عزیزی.

به زودی فروشگاه فانتزیا، DVD دوبله شاهزاده دورگه از هنرنمای پارسیان را به موجودی خود اضافه می کند و مطمئنا این اتفاق برای یادگاران مرگ – بخش ۱ هم خواهد افتاد.

معمولا افراد فیلم دوبله شده را نمی پسندند، ولی به هر حال دیدن فیلم با زبان مادری تجربه ای متفاوت است و در بعضی موارد دلنشین. به نظر میرسد فیلم های هری پاتری که توسط هنرنمای پارسیان دوبله شده با دقت و کیفیتی بسیار بالاتر از صدا و سیما تهیه شده اند.

ولی هنوز هم دوبله ایران، از ضعیف ترین دوبله های جهان هست، که اصلی ترین دلیل آن موسیقی متن است. به خاطر تغییر، حذف و جابجایی موسیقی متن دوبله های ایرانی زیاد خوشایند نیستند. مخصوصا برای فیلمی مثل هری پاتر که موسیقی متن به خاطر صحنه های اکشن، هویت فیلم را تعریف می کند. این مشکل ظاهرا به این دلیل است که شرکت های دوبله، به فایل صوتی بدون دیالوگ دسترسی ندارند و برای حذف صدای انگلیسی مجبور به تغییر یا جابجایی موسیقی متن می شوند.

در ضمن برای چندمین بار تاکید می کنم که دمنتور بعد از ۲۴ تیر بسته نخواهد شد!

با تشکر از هابیت و Aragorn!

تقویم جادویی

 • ۹ مرداد (دیروز): سالگرد تولد جی.کی.رولینگ نویسنده ی هری پاتر در سال 1344.
  سالگرد تولد هری پاتر در سال 1359 از لیلی و جیمز پاتر.
  در سال 1370، دقایقی بعد از یاردهمین سال تولد هری، هاگرید به خانه ی روی صخره ی دورسلی ها می آید تا هری را با خود ببرد هاگوارتز. و در همان روز با هم به کوچه دیاگون می روند. در همین روز کوییرل سعی می کند سنگ جادو را ا ادامه...
 • ۱۰ مرداد (امروز): در سال 1370 و در روزی از این ماه، پرسی ویزلی موش خود خال خالی (اسکبرز) را به برادر کوچکترش رون می دهد.
  در سال 1370 لرد ولدمورت از کوییرل نا امید میشود که بتواند سنگ جادو را بدزدد برای همین در روح او حلول میکند.
  در سال 1375 انتشارات بلومزبری پیشنهاد انتشار کتاب های هری پاتر را قبول کرد.
  در سال 1376 بیل و فلور با هم ازدواج کردند که سرانجام با حمله مرگ خواران مراسم عروسی از هم پاشید و وزارتخانه ادامه...
 • ۱۱ مرداد (فردا): در سال ۱۳۷۴ دیوانه سازها به فرمان دلورس آمبریج به دادلی و هری حمله میکنند و در نهایت هری با اجرای طلسم مدافع (پاتروناس) آنها را دفع میکند.
  در همین روز و سال وزارتخانه و محفل ققنوس به این عملکرد هری واکنش نشان می دهند و در حکم اولیه وزارتخانه هری از مدرسه اخراج شد.