مادر فداکار تولدت مبارک

میلاد . تولدها ۲۳۵

مادر فداکار تولدت مبارک

همانطور که دیگر بیشتر شما عزیزان مطلع هستید امسال قرار است تا در دمنتور تولد اکثر شخصیت های واقعی و خلق شده توسط خانم رولینگ را به اطلاع شما دوستان خوب برسانیم. امروز هم تولد مادری است که با فداکاری خود چیزی را در خون و رگ های پسر برگزیده ما بر جای گذاشت که باعث سرنوشت خیلی از دوستان و کسانی که با یادشان زندگی کردیم تغییر کند. عشقی که او در خون فرزندش گذاشت باعث شد فرزندش مصونیتی بدست آورد تا سرنوشت بسیاری از جادوگران را تغییر دهد خیلی ها را از سرنوشتی تاریک و خیلی ها را حتی از مرگ نجات دهد. امروز تولد لیلی است لیلی ای که خیلی ها را عاشق خود کرد.

لیلی پاتر (اونز): تولد 30 ژانویه 1960 (10 بهمن 1339) وفات 31 اکتبر 1981 (9 آبان 1360) او یک ساحره مشنگ زاده بود که دختر کوچک آقا و خانم اونز و خواهر کوچکتر پتونیا بود.  او در کودکی توسط  پسر یکی از همسایگانشان به نام سوروس فرزند آقای اسنیپ که خود جادوگری دورگه بود از وجود جادوگران مطلع شد و متوجه شد که خود یک جادوگر می باشد. پس از این بود که لیلی و سوروس دوستانی نزدیک شدند و این دوستی عمرش تا زمانی بود که سوروس در مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز به جادوی سیاه علاقه مند شد و به گروه مرگخواران ملحق شد. پس از این اتفاق بود که لیلی دوستی خود با سوروس را به دست فراموشی سپرد. لیلی در بین سال های 1971 تا 1978 (1350 تا 1357) شروع به تحصیل در مدرسه هاگوارتز کرد و یکی از دانش آموزان گروه گریفیندور بود. او در زمان تحصیل خود یکی از اعضای انجمن اسلاگ بود و در سال آخر تحصیل خود سرپرست دانش آموزان دختر گریفیندور شد.

پس از تحصیلات در هاگوارتز لیلی با جیمز پاتر یکی از دانش آموزان گریفیندور ازدواج کرد و صاحب فرزندی به نام هری پاتر شد. لیلی، جیمز و دوستان نزدیک جیمز (سیریوس بلک، ریموس لوپین و پیتر پتی گرو) همگی در جنگ اول جادوگران به محفل ققنوس پیوستند. او وهمسرش سه بار در برابر لرد ولدمورت جنگیدند اما بر اساس پیش گویی ای ندانسته لرد ولدمورت تصمیم به قتل لیلی، جیمز و هری فرزند آنها گرفت و پیتر پتی گرو دوست قدیمی جیمز که جاسوسی ولدمورت در محفل را می کرد جای آنها را برای ولدمورت فاش کرد و در شب هالوین سال 1981 ولدمورت یه قصد کشتن آنها به سوی خانه آنها در دره گودریک حرکت کرد. ولدمورت جیمز و لیلی را قافل گیر کرده بود پس از قتل جیمز از قتل لیلی صرف نظر کرده بود. اما وقتی اصرار لیلی برای نجات هری را دید مجبور به کشتن لیلی شد اما نمی دانست که این سنگ دلی او در برابر لیلی برایش چقدر گران تمام می شود.

پس از این اتفاق لیلی به همراه جیمز، سیریوس و لوپین در جنگ آخر و در جنگل ممنوع هاگوارتز توسط سنگ رستاخیز مجددا کنار یکدیگر ظاهر شدن و شجاعتی ماندگار به پسر خود هری دادند تا بتواند در برابر ظلم و ستم ولدمورت سینه سپر کند.

لیلی مادر پسری بود که الگوی خیلی از نوجوانان متولد دهه 60 و 70 شد و خیلی از این نوجوانان از او و پسر او درسی را یاد گرفتند که شاید مسیر زندگی آنها هم به سوی سپیدی و نیکی تغییر داد. او با قربانی کردن خود برای پسرش مصونیتی به هری بخشید که او را تبدیل به پسر برگزیده کرد و هری را الگوی من الگوی تو و الگوی هزاران هزار جوان و نو جوان دیگر کرد. تولدت مبارک مادر فداکار و یادت تا ابد و ابدیت گرامی.

منبع

قسمتی از اطلاعات فوق مربروط به سایت پاترمور می باشد.

نسخه با کیفیت عکس خبر را می توانید از اینجا دریافت کنید.

میلاد

میلاد

در کل شخص خاصی نیستم، مشخصات فردیم رو که اکثر دوستان می دونند، باقی اطلاعاتم هم می تونید از لینک زیر پیدا کنید. http://www.dementor.ir/posts/6103 از اینکه اون روز دمنتور رو پیدا کردم خیلی خوشحالم چون چندتا دوست خیلی خوب توی دمنتور پیدا کردم و دمنتور سبب بر این شد که خیلی اتفاقات توی زندگیم تغییر کنه. مسئولین دمنتور از بهترین دوستام شدن که تونستم خارج از دنیای مجازی هم باهاشون ارتباط برقرار کنم پایدار و پیروز باشید در کنار دمنتور

تقویم جادویی

 • 9 مهر (امروز): در سال 1359 و در روزی از این ماه، نقشه غارتگر توسط جیمز، ریموس، سیریوس و پیتر درست می شود.
  دومین جلسه درس هری و دامبلدور در سال 1375 که با هم به خاطره تام ریدل در کودکی ش در یتیم خانه رفتند.
  در سال 1383 گلندا چیتتوک جادوگر ماه شد.
  در سال 1384 فیفی لا فول جادوگر ماه شد.
  در سال 1385 ادریس اوکبی جادوگر ماه شد.
  در سال 1386 هری پاتر به عنوان آخرین جادوگر ماه انتخاب شد.
  تولد ریچارد هریس بازیگر ن ادامه...
 • 10 مهر (فردا): تولد کریستین کولسون بازیگر نقش تام ریدل، متولد 1357.