چوب‌های چوب‌دستی


دفعات دانلود7504
حجم فایل668 KB
دسته,

نویسنده: جی.کی.رولینگ
مترجم: امین بهره‌مند

توضیحاتی که در این نوشته در مورد قدرت‌ها و ویژگی‌های انواع چوب‌های چوبدستی آمده برگرفته از یادداشت‌های آقای گریک اولیوندر ، کسی که بسیاری او را به عنوان بهترین چوب‌دستی‌ساز دنیا می‌شناسند، طی یک دوره طولانی اشتغال به این حرفه است. همانطور که خواهید دید، آقای اولیوندر باور دارد که چوب‌ چوب‌دستی تقریبا از قدرت ادراک و انتخاب انسان‌ برخوردار است.

آقای اولیوندر یادداشت‌هایش درباره چوب چوب‌دستی‌ها را به این صورت معرفی می‌کند:

هر چوب‌دستی واحدی منحصر به فرد است و شخصیتش به درخت خاص یا موجود جادویی‌ای که مواد سازنده‌اش از آن گرفته شده بستگی دارد. علاوه بر این هر چوب‌دستی از آن لحظه‌ای که صاحب ایده‌آل خود را پیدا می‌کند، شروع به یادگیری از شریک انسانش و آموزش به او می‌کند. به همین دلیل اطلاعاتی که در ادامه می‌آید باید به عنوان ویژگی‌های کلی چوب‌هایی که من دوست دارم با آن‌ها کار کنم در نظر گرفته شود و نباید از آن‌ها برای توصیف هر چوب‌دستی‌ منحصر به فردی استفاده کرد.

تنها اقلیتی از درخت‌ها می‌توانند چوب مناسب چوب‌دستی را تولید کنند (همانطور که اقلیتی از انسان‌ها می‌توانند جادو کنند). برای اینکه بگوییم کدام یک از آن‌ها چنین استعدادی دارد به سال‌ها تجربه نیاز است. هر چند اگر داربدها در حال لانه‌سازی میان برگ‌های درخت پیدا شوند، این کار بسیار آسان می‌شود، زیرا آن‌ها هرگز در درخت‌های معمولی زندگی نمی‌کنند. به یادداشت‌های زیر درباره انواع چوب‌های چوبدستی باید به عنوان یک نقطه آغاز نگاه کرد، زیرا از آموختنی در طول عمرم به دست آمده و من با هر چوب‌دستی‌ای که می‌سازم و می‌فروشم به آموختن ادامه می‌دهم.

9 دیدگاه برای “چوب‌های چوب‌دستی

 1. اولش میگه از هر درختی نمیشه چوب دستی ساخت و درخت باید خاص و دارای ویژگی‌های جادویی باشه، بعدش تموم درختایی که میشناسیم و نمیشناسیم رو نام برده که میشه ازش چو دستی ساخت!
  به گمونم فقط از درخت حیاط خونه عمه من چوب دستی نمیشه ساخت!

 2. مرسی از دمنتور فقط یه درخواستی که از دمنتورداشتم و شاید بقیه هم داشته باشن فیلم های پاترمور هم بزاره ممنون

 3. سلام ببخشید یه جا در مورد پاترمور و کارایی ک باهاش میشه کرد گفته بودید و اینا
  من پاتر مور گروهبندی شدم اما کاملا با پست شما فرق داشت
  کاملا…
  مطمئنم ک جای درست ثبت نام کردم ولی فک کنم اگه اونو بروزرسانی کنید درست میشه اکه امکاتش هست امکانات پاتر مور رو (نه اون که گذاشتید) بزارید ممنون ♡♢♡

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.خانه‌های ضروری مشخص شده‌اند *