تولدها

تولد ایان هارت، بازیگر نقش پروفسور کوییرل مبارک

ایان هارت (Ian Hart) متولد ۱۶ مهرماه ۱۳۴۳ با نام ایان دیویِس در روستای ناتی اَش (Knotty Ash) از توابع شهر لیورپول انگلیس در خانواده ای کاتولیک به دنیا آمد. او یکی از سه فرزند خانواده دیویِس بود و تحصیلات خود را در مدرسه ادبیات کاردینال آلن آغاز کرد. در همان زمان بود که ایان جوان تصمیم گرفت در کنار تحصیلات ادبیات به مدرسه بازیگری هم برود و وارد مدرسه تئاتر Everyman Youth Theatre شد و مشغول تحصیل در رشته بازیگری در این مدرسه شد. همین انتخاب باعث شد تا پس از پایان تحصیلات وارد دانشکده موسیقی و هنرهای درام لیورپول شود.
پس از پایان تحصیلات آکادمیک خود بود که در سال ۱۹۸۰ تصمیم گرفت تا به لندن مهاجرت کند و حرفه بازیگری خود را بیشتر دنبال کند. بین سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۸ بیشتر در کارهای تلویزیونی به فعالیت پرداخت اما اولین کار اصلی خود در سینما را در سال ۱۹۹۱ در فیلم The Hours and Times بود که اجرا کرد. فیلمی که زندگینامه جان لنون خواننده و نوازنده بزرگ انگلیسی را به تصویر میکشید ایان در این فیلم نقش همین هنرمند بریتانیایی را ایفا میکرد. پس از آن در سال ۱۹۹۵ در فیلم Land and Freedom نقش جوانی را بازی کرد که برای جنگ داخلی اسپانیا داوطلب شده بود. و در سال ۲۰۰۱ در نقش پروفسور کوییرل اولین معلم دفاع در برابر جادوی سیاه هری پاتر وارد دنیای جادویی خانم رولینگ شد. او همچنین در این فیلم صدای پیشگی ولدمورت را هم انجام داده است. در سال ۲۰۰۴ بود که در نقش سِر آرتور کونان دویل (خالق مجموعه داستان های شرلوک هلمز) در فیلم Finding Neverland نیز به ایفای نقش پرداخت.
ایان هارت یکی از بازیگران محبوب و چهره های شناخته شده بریتانیا به شمار می رود که در آثار تلویزیونی و سینمایی بریتانیا محبوب و مورد احترام است.
امروز آقای ایان هارت ۵۱ سالگی خود را جشن میگیرند و ما هم زادروزشون رو به این هنرمند عزیز تبریک می گوییم.
منبع

2 دیدگاه برای “تولد ایان هارت، بازیگر نقش پروفسور کوییرل مبارک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.خانه‌های ضروری مشخص شده‌اند *