رولینگ

سالروز در گذشت مادر رولینگ

در آخرین روزهای سال میلادی ملکه قصه ها، خانم رولینگ سوگوار مادرشان هستند. ایشان در روز ۳۰ دسامبر (۹ دی) از دنیا رفته اند و به همین مناسبت امسال سعی کردیم متن مختصری درباره مادر خانم رولینگ را در سالروز درگذشتشان برای شما منتشر کنیم.

آن وولانت رولینگ در روز ۵ فوریه ۱۹۴۵ (۱۶ بهمن ۱۳۲۳) در کشور اسکاتلند به دنیا آمد. در سال ۱۹۶۵ در سن ۲۰ سالگی با پیتر رولینگ ازدواج کرد که یکی از مهندس های طراحی موتورهای هوایی شرکت رولز رویز بود. آن پس از پایان تحصیلاتش و ازدواجش توانست در همان شرکت به عنوان تکنسین علمی مشغول به کار شود. حاصل ازدواج آن و پیتر دو دختر با نام های دایان و جوآن بود. آن رولینگ در آخرین روزهای سال ۱۹۹۰ (۱۳۶۹) پس از ۱۰ سال مبارزه با بیماری “ام اس/MS” سر انجام در روز ۳۰ دسامبر (۹ دی ماه) چشم از جهان فروبست. رولینگ در آن روزها سخت مشغول نوشتن بر روی ایده بکری بود که به ذهنش رسیده بود. فقط چند ماه قبل از این اتفاق جوآن برای کار در اطاق بازرگانی تصمیم به نقل مکان از لندن به منچستر میکنه و در مسیر قطار لندن، منچستر فکری به ذهنش میرسه تا درباره زندگی پسربچه ای که از وی دعوت میشود تا در مدرسه جادوگری تحصیل کند داستان نویسی کند. او در آن روزها سخت مشغول کار بر روی این داستان بود که خبر فوت مادرش به گوشش رسید. خبری که تمام زندگی جوآن را تحت الشعاع قرار داد.

خود ملکه قصه ها گفته فوت مادرش باعث شد که تغییراتی را در پایه داستان های هری پاتر بوجود آورد، تغییراتی که باعث پیشرفت و شکوفای بیشتر داستان شد. خانم رولینگ در سال ۲۰۱۰ زمانی که خودشان به سن ۴۵ سالگی رسیدند درست در سنی که مادرشان از دنیا رفت ۱۰ میلیون پوند برای ساخت درمانگاه جدید و مدرنی برای مبارزه با بیماری “ام اس” بیماری ای که مادرشان از دنیار رفت اهدا کردند. ایشان بارها گفته اند بزرگترین افسوس زندگیشان این است که هیچ وقت داستان هری پاتر را با مادرش در میان نگذاشت و مادرش هیچ وقت زنده نبود تا داستان هری پاتر را بخواند.

منابع: سایت رسمی خانم رولینگ، ویکی پدیا ، خبررسانی ایندیپندت

3 دیدگاه برای “سالروز در گذشت مادر رولینگ

  1. واقعا خدا رحمتشون کنه که همچین دختر نابغه ای رو به دنیا آورده و مهمتر از اون تربیت کردن.
    اگه ایشون نبود، جی.کی.رولینگی هم در کار نبود و اگه جی.کی رولینگ نبود، پدیده ای به نام “هری پاتر” که یک نسل رو به وجد بیاره و کتاب خون کنه هم نبود.
    جالب تر از همه اینه که ایشون حتی با مرگشون باعث فوران احساسات در ذهن جوان شدن و به طور غیر مستقیم روی “هری پاتر” تاثیر گذاشتن.
    روحشون شاد…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.خانه‌های ضروری مشخص شده‌اند *