فرزند نفرین شده

گزارش اول از بخش دوم نمایش فرزند طلسم شده (بدون لو رفتن داستان)

گزارش ماگل‌نت رو بدون هیچ مقدمه‌ای در ادامه مطالعه کنید:

امشب هری پاتر و فرزند طلسم شده، اجرای پیش نمایش نهایی خود را برای بخش دوم در پالاس تیئتر لندن اجرا کرد. صف طولانی بود و خبرنگارها بیرون ساختمان بودند، اما جادو همچنان برقرار بود. بار دیگر، به درخواست جی.کی.رولینگ راز داستان را حفظ می‌کنیم و نقد و بررسی کوتاه‌مان از بخش دوم را ارائه می‌کنیم.

قالب دو بخشی: هری پاتر و فرزند طلسم شده داستان بسیار حجیمی دارد که واقعا باید در دو بخش گفته می‌شد. مناسب اجرای تک بخشی نبود و می‌بایست با هم دیده شوند. بخش دوم دقیقا از جایی شروع شد که بخش اول به پایان رسیده بود. بدون هیچ گونه خلاصه یا مقدمه‌ای. ورود به بخش دوم بسیار آسان بود و جادو و شگفتی آن دست کمی از قسمت اول نداشت.

شخصا از دیدن آن در حالت جداگانه‌ی سه‌شنبه/پنج‌شنبه لذت بردم تا اینکه بخواهم آنها را در یک روز و پشت سر هم ببینم. باعث شد حدس و گمان زدن در من به وجود بیاید و من را همچنان برای بخش دوم هیجان زده نگاه دارد. ضمن اینکه هربخش تقریبا دو ساعت و نیم زمان می‌برد و پشت سر هم دیدن آن‌ها در یک روز خیلی طولانی می‌شود ولی در اجرای پشت سرهمی در عوض آن روز را سرشار از هری پاتر تجربه می‌کنید.

خود نمایش: فرزند طلسم شده با عنوان کتاب «هشتم» معرفی شد، اما بعد از دیدن هر دو بخش، مشخص هست که اینطور نیست. درست است که داستان در دنیای جادویی رخ می‌دهد و شخصیت‌های آشنای ما در آن حضور دارند، اما داستان آن کاملا متفاوت است. اما ناگفته نماند که این نمایش، اضافه‌ای کامل و بی‌نقص برای خانواده هری پاتر خواهد بود و در کنار دیگر فیلم‌ها و کتاب‌ها جای خواهد گرفت. طرفدارها از دیدن نمایش همان قدر لذت خواهند برد که از خواندن کتاب‌ها لذت بردند.

هری پاتر و فرزند طلسم شده بخش ۱ و ۲ داستانی است که با طرفداران نسل‌های جدید و قدیم باقی خواهد ماند.

پیش‌نمایش‌ها برای هری پاتر و فرزند طلسم شده از الان در پالاس تیئتر لندن ادامه خواهد داشت تا به ۹ مرداد و اجرای رسمی آن برسیم. برای کسانی که امکان سفر به لندن را ندارند هم باید بگوییم که فرزند طلسم شده در تاریخ ۱۰ مرداد بصورت کتاب منتشر خواهد شد.

پیش‌نمایش‌های هری پاتر و فرزند طلسم شده تا ۸ مرداد ۱۳۹۵ ادامه پیدا خواهد کرد تا به روز نمایش رسمی در ۹ مرداد ۱۳۹۵ برسیم. فردای آن روز، نسخه‌ای محدود از نسخه‌ی تمرینی نمایشنامه منتشر خواهد شد که هم بصورت فیزیکی و هم دیجیتالی در دسترس قرار خواهد گرفت.

دور بعدی عرضه تیکت‌ها از فردا ساعت ۱۳ به وقت انگلیس شروع خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.خانه‌های ضروری مشخص شده‌اند *