رولینگ / کتاب‌ها

متن اصلی «پیش‌درآمد هری پاتر» به سرقت رفت

سال ۸۷ در دمنتور به اطلاع شما رساندیم که جی.کی.رولینگ، داستان پیش‌درآمد هری پاتر را منتشر کرده و ما هم آن را در اینجا ترجمه کردیم. داستانی کوتاه مربوط به قبل از تولد هری پاتر که حول محور جیمز پاتر و سیریوس بلک بود.

حالا خبر رسیده که متن اصلی این داستان با دست خط جی.کی.رولینگ که ارزشی معادل ۲۵ هزار پوند انگلستان را داشت، به سرقت رفته است.

به گزارش BBC، دست‌نوشته ۸۰۰ کلمه‌ای که «جی.کی. رولینگ» پشت و روی یک برگه A۵ نوشته و ۹ سال پیش به یک حراجی در بیرمنگام تقدیم کرده بود، به سرقت رفت.

این دست‌نوشته‌ در واقع پیش‌درآمدی بر رمان‌های «هری پاتر» به حساب می‌آمد که ماجرای آن سه سال پیش از به دنیا آمدن «هری» و در زمان جوانی «جیمز پاتر» و «سریوس بلک» رخ می‌دهد.

ارزش این دست‌نوشته ۲۵ هزار پوند بود. این اثر به همراه تعدادی از جواهرات این حراجی بین ۱۳ تا ۲۴ آوریل دزدیده شده است. مدیریت این حراجی از تمام هوادارن «هری پاتر» خواسته در صورت مشاهده این دست‌نوشته یا دریافت پیشنهاد خرید آن، سریعا به پلیس اطلاع دهند.

دست‌نوشته «رولینگ» یکی از آثاری بود که نویسندگان مشهور همچون «دوریس لسینگ» و «سباستین فالکس» به این حراجی هدیه کردند تا پول فروش آن صرف کمک به بنیاد «پن» انگلستان شود.

منبع: ایسنا و BBC

 

13 دیدگاه برای “متن اصلی «پیش‌درآمد هری پاتر» به سرقت رفت

 1. اتفاقا شنیدن این خبر واسم خوشحال کننده بود. جالبه که یه نفر بره دزدی اونم یه جایی که قطعا ازش محافظت شدید میشه و بعد یه دستنوشته رو بدزده. این نشون از ارزش بالای اون دست نوشته داره. درود بر ملکه قصه ها

 2. متن‌دست‌نوشته‌ی‌خانم‌رولینگ‌قطعااهمیت‌فراوانی
  برای‌طرفداران‌این‌نویسنده‌ی‌موفق‌ورمان‌هری‌پاتر
  دارد.
  گاهی‌وقت‌هاکوچک‌ترین‌چیزها‌برای‌بعضی‌آدم‌ها
  به‌قدری‌اهمیت‌داره‌که‌نبودن‌اون‌چیز‌شوک‌شدیدی
  بهشون‌واردمی‌کنه.
  امیدوارم‌این‌دست‌نوشته‌زودترپیدابشه.

 3. شاید‌دزدیده‌شدن‌این‌دست‌نوشته‌برای‌خیلی‌ازمردم‌بی‌اهمیت‌باشه،اما
  قطعابرای‌طرفدارهای‌هری‌پاتراهمیت‌زیادی‌داره.
  امیدوارم‌هرچه‌سریع‌ترپیدابشه.

 4. خوب این از ضعف مدیریتی و امنیتیه اون حراجیه که همچین چیز باارزشی که چندمیلیون نفر بخش مهمی از زندگیشونه از اونجا دزدیده میشه ، جواهرات که به درک !

 5. عجب، یه دست نوشته ۱۰۰ میلیون تومن ارزش داره؟ بخدا اینجاست که باید حرف رو عوض کرد: « ارزش مادیش بیشتر از معنویشه»
  یارو با دزدن جواهرات خودش رو کوچیک کرده، به نظرم من جواهرات یه جور دام بود برای اینکه کسی نره سراغ دست نوشته مثل صندوق حساب بلاتریکس تو گرینگوتز برای محافظت از جان پیچ.
  باور کنید با این مبلغی که دست نوشته داشت خود گرینگوتز هم قبولش نمی کرد.
  سنگ جادو رفت زیر سوال….

  ولی جدا از شوخی امیدوارم که این دست نوشته ها دوباره پیدا و به مکان اصلیش برگردونده بشه. بعضی چیزها فقط یک تیکه کاغذ نیستن بلکه یک نماد برای میلیون ها نفر حساب می شن. { یاد لباس کثیف آهنگری کاوه آهنگر افتادم که بعد شد پرچم یک کشور }

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.خانه‌های ضروری مشخص شده‌اند *