رولینگ

نشان «ملازم افتخاری» به جی.کی.رولینگ اهدا می‌شود

جی کی رولینگ خالق هری پاتر از جمله چهره‌های ادبی است که در کنار چهره‌هایی از دیگر عرصه‌های هنری با دریافت نشان افتخار تجلیل می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، رولینگ که نشان ملازم افتخاری را می‌گیرد گفت از این افتخاری که نصیبش شده بسیار خوشحال است و به آن می‌بالد.

ریموند بریگس نویسنده کتاب کودک نیز با دریافت جایزه CBE تجلیل می‌شود.

دیوید ویلیامز کمدین و نویسنده کتاب کودک نیز گفت: از این خبر خیلی خوشحال شدم اما هیچکس از مادرم خوشحال‌تر نیست.

این نشان ها و مدال‌ها عالی‌ترین رتبه امپراتوری بریتانیا و دارای سلسله مراتب هستند که از پایین ترین درجه یعنی MBE به عنوان عضو رتبه امپراتوری شروع می‌شود و بعد OBE درجه افسر رتبه امپراتوری، CBE فرمانده، درجه بالاتر شوالیه یا بانو و بالاترین درجه شوالیه عالی صلیب یا بانوی عالی صلیب است.

فهرست دریافت کنندگان نشان لیاقت که برای تجلیل اهدا می‌شود هر سال شامل شماری از چهره‌های تاثیرگذار فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است که در آغاز سال اسامی برندگان اعلام و در طول سال به برندگان اهدا می‌شود.

رولینگ امسال در فهرست سلبریتی‌های پردرآمد فوربس در مکان سوم جای داشت و با درآمد ۹۵ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۶، پردرآمدترین نویسنده شد. او بیشتر این مبلغ را از فروش خوب فیلم «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» به دست آورد.

این در حالی است که امسال بیستمین سالگرد انتشار نخستین کتاب از مجموعه کتاب‌های پرفروش «هری پاتر» هم هست.

منبع: خبرگزاری مهر

9 دیدگاه برای “نشان «ملازم افتخاری» به جی.کی.رولینگ اهدا می‌شود

  1. واقعا تبریک می گم به خانم رولینگ نه تنها بخاطر این جایزه بلکه بخاطر تلاش فوق العادشون، کی فکرش رو می کرد کسی که پول نداشت خودش و دخترش رو از مرگ و گرسنگی نجات بده به عنوان یکی از پولدارترین ساکنان بریتانیا نشان افتخار بگیره. واقعا این نمونه ی بارز خواستن توانستن است.
    ولی من قبلا هم گفتم از زمانی که عکس صحنه ی فیلم رو روی اسکناس زدن این روز رو پیش بینی کردم.
    اول ملازم افتخاری…..بعد نخست وزیر…….بعد ملکه……..دیگه این بعدها ما دیگه توشون نیستیم. :)
    موفق باشند
    تنها جایزه ای که به ما می دن هم جایزه ی بزرگترین تنبلان پشت کامپیوتر است…….حرکتی باید کرد………….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.خانه‌های ضروری مشخص شده‌اند *