دنیل ردکلیف

مصاحبه با دن در مورد محفل ققنوس و شهرت

مجله Newsweek در مصاحبه ای جدید که با دنیل رادکلیف (هری پاتر) انجام داده است، در دو مقاله مختلف، به موضوعات شهرت، دوستیابی ( می خواهد با دوستش بیرون برود، اما در حال حاضر کسی را انتخاب نکرده است) و کار بر روی فیلم "هری پاتر و محفل ققنوس" پرداخته است. دن در پاسخ به سؤالی در مورد همکاریش با فیلم های بعدی پاتر، می گوید اگر فیلمنامه شاهزاده دورگه به کتاب وفادار باشد، دیوانگی است که در فیلم ششم بازی نکند. چون به نظر او کتاب خیلی عالی است و عنصر اصلی آن فوق العاده است. دن رادکلیف همچنین در مورد کار بر روی پنجمین فیلم هری پاتر صحبت می کند، که هم اکنون مراحل اصلی تولید آن در لندن در حال پایان یافتن است.

متن مصاحبه در ادامه خبر…

"این فیلم جالب ترین فیلمی است که من بازی کرده م، از طرفی به خاطر ایملدا استانتون ( بازیگر نقش پروفسور دولورس آمبریج)، و از طرف دیگر به خاطر دیوید ییتس، کارگردان شگفت آورمان، که من واقعاً دلم می خواهد مدتی از زندگیم را با کار کردن در کنار او صرف کنم. او آن قدر مرا به جلو هل می دهد که تا به حال این قدر پیش نرفته بودم. این به این معنی نیست که کارگردان های قبلی قادر به انجام این کار نبودند، چون من در آن زمان نمی توانستم چنین کاری کنم، فقط دیوید من را در زمان مناسبی درک کرد."

دنیل به کار کردن با اما واتسون و روپرت گرینت نیز اشاره می کند، و می گوید که در حال حاضر "ما خیلی با هم قاطی شده ایم." او همچنین با اشاره به نمایش جدیدش با عنوان "Equus"، درباره نقش هایی که در آینده قبول خواهد کرد، صحبت می کند.

-نقش شما در "Equus" خیلی با هری متفاوت است. نقش خیلی بالغی است. حتی در یک صحنه باید ل؟خت شوی. احساس نمی کنی یک کمی می خواهی از دست هری راحت شوی؟

"من نمی خوام از دستش راحت بشم، نه. قسمتی از وجود من می خواد که درک مردم از من تغییر کنه، در واقع من را به درون یک دستگاه مخلوط کن هل بدهند. … امیدوارم مردم فکر کنند، "شاید دنیل بتواند چیزی به جز هری باشد."

– آیا شغل تو در آینده بازیگری خواهد بود؟

"آره. آدم می تونه کسان زیادی رو با سوابق متفاوت ببینه. آدم می تونه یک شانس برای کشف چیزهای جدید در خودش به دست بیاره. بازیگری درست مثل خوندن یک کتابه، که در اون می شه با نگاه به چشم انسان های دیگر تجربه کسب کرد. … آره، حتماً می خوام یک بازیگر باشم؛ بازیگری رو خیلی دوست دارم. اما دوست دارم نویسنگی رو هم امتحان کنم. دوست دارم یک فیلم کوتاه رو کارگردانی کنم، فقط برای این که ببینم چه طوره. اما من از نظر فنی هیچ چیز رو نمی دونم.