ایران / کتاب 7 "هری پاتر و یادگاران مرگ"

بازتاب قدیسان مرگبار در رسانه های ایرانی

روزنامه همشهری و جام جم، خبر مهم انتشار عنوان کتاب هفت را هر کدام به روایتی خواندنی در بیست و چهار ساعت گذشته در روزنامه های خود درج کرده اند. این خبر را از این دو روزنامه مطرح کشور میخوانیم:
تیتر جام جم: انتظارها به پایان رسید: اعلام نام آخرین قسمت از کتاب هری پاتر
تیتر همشهری: پایان راه: آخرین عنوان برای هری پاتر

متن کامل در ادامه خبر…

جام جم:
انتظارها به پایان رسید: اعلام نام آخرین قسمت از کتاب هری پاتر
جام جم آنلاین: خانم جی کی رولینگ خالق ماجراهای هری پاترعنوان کتاب هفتم (آخرین قسمت) رمان پرفروش خود را اعلام کرد و به انتظارهای علاقمندان خاتمه داد.
به گزارش شبکه BBC ، جی کی رولینگ در سایت رسمی خود اعلام کرد ، آخرین کتاب مجموعه ماجراهای جادوگر کوجک هری پاتر «هری پاتر و قدیسان مرگ» نام دارد.
با اینکه چاپ کتاب هنوز آغاز نشده، اما تردیدی نیست که جلد آخر هری پاتر نیز با استقبال فراوان روبرو خواهد شد.
میان طرفداران بی شمار کتاب حدس و گمان درباره پایان آن بالا گرفته است. کتاب هفتم به ویژه از این نظر هیجان انگیز است که سرنوشت نهایی قهرمان داستان در آن مشخص می شود.
جی کی رولینگ فاش کرده است که درآخرین کتاب این مجموعه دو نفر از شخصیت های ماجراهای هری پاتر می میرند و بسیاری از علاقمندان تصور می کنند که یکی از این دو نفر می تواند خود هری پاتر باشد.
مجموعه ماجراهای هری پاتر به ۶۰ زبان از هندی گرفته تا زبان یونان باستان ترجمه و در بیش از ۲۰۰ کشور جهان به بازارعرضه شده و تعدادی از آنها روی پرده های سینما رفته اند.

همشهری:
پایان راه: آخرین عنوان برای هری پاتر
همشهری آنلاین: جی کی رولینگ نویسنده کتاب‌های هری پاتر پنج‌شنبه ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر) عنوان آخرین کتاب هری پاتر را اعلام کرد.
به گزارش بلومبرگ عنوان هفتمین و آخرین کتاب هری پاتر را از طریق یک پازل بر روی وب‌سایت این نویسنده انگلیسی مشخص می‌شود، که بازدیدکنندگان آن باید روی مطالبی کلیک کنند تا اتاقکی پیدا شود و بعد نام کتاب را بر مبنای سرنخ‌هایی که داده می‌شود حدس بزنند: (Harry Potter and the Deathly Hallows) (هری پاتر و قدیسان مرگ)
سخنگوی شرکت بلومزبری ناشر کتاب در انگلیس نیز این عنوان را تایید کرد. در حال حاضر زمانی برای انتشار کتاب تعیین نشده است.
شرکت آمازون، فروشنده عمده آنلاین کتاب اعلام کرده پس از این اعلام اوج‌گیری شدیدی از فعالیت بر روی وب‌سایت‌هایش را تجربه کرده و کتاب هفتم هری پاتر را ” کتابی که بیشترین انتظار مشتاقانه در تمام دوران‌ها برای آن وجود دارد” توصیف می‌کند.
رولینگ قبلا گفته بود که در این کتاب دو شخصیت عمده کتاب خواهند مرد.
اولین کتاب از این رشته در سال ۱۹۹۷ با نام “هری پاتر و سنگ جادو” منتشر شد. از آن هنگام به بعد این کتاب‌ها به ۶۳ زبان از جمله فارسی و چینی ترجمه شده‌اند.
‌ششمین کتاب از سری هری پاترها در ۲۴ ساعت اول انتشار در انگلیس در جولای ۲۰۰۵ (تیر ۱۳۸۴) بیش از ۲ میلیون نسخه به فروش رفت.
بیش از ۳۰۰ میلیون نسخه از شش عنوان قبلی کتاب‌هابی هری پاتر تا به حال در سراسر دنیا به فروش رسیده‌اند.