ایران / کتاب 7 "هری پاتر و یادگاران مرگ"

بازتاب قدیسان مرگبار در رسانه های ایرانی

روزنامه همشهری و جام جم، خبر مهم انتشار عنوان کتاب هفت را هر کدام به روایتی خواندنی در بیست و چهار ساعت گذشته در روزنامه های خود درج کرده اند. این خبر را از این دو روزنامه مطرح کشور میخوانیم:
تیتر جام جم: انتظارها به پايان رسيد: اعلام نام آخرين قسمت از کتاب هری پاتر
تیتر همشهری: پايان راه: آخرين عنوان براي هري پاتر

متن کامل در ادامه خبر…

جام جم:
انتظارها به پايان رسيد: اعلام نام آخرين قسمت از کتاب هری پاتر
جام جم آنلاين: خانم جی کی رولينگ خالق ماجراهاي هري پاترعنوان کتاب هفتم (آخرين قسمت) رمان پرفروش خود را اعلام کرد و به انتظارهاي علاقمندان خاتمه داد.
به گزارش شبكه BBC ، جی کی رولينگ در سايت رسمی خود اعلام کرد ، آخرين كتاب مجموعه ماجراهاي جادوگر كوجك هري پاتر «هری پاتر و قديسان مرگ» نام دارد.
با اينکه چاپ کتاب هنوز آغاز نشده، اما ترديدی نيست که جلد آخر هری پاتر نيز با استقبال فراوان روبرو خواهد شد.
ميان طرفداران بی شمار کتاب حدس و گمان درباره پايان آن بالا گرفته است. کتاب هفتم به ويژه از اين نظر هيجان انگيز است که سرنوشت نهايی قهرمان داستان در آن مشخص مي شود.
جي كي رولينگ فاش کرده است که درآخرين کتاب اين مجموعه دو نفر از شخصيت های ماجراهاي هري پاتر می ميرند و بسياری از علاقمندان تصور می کنند که يکی از اين دو نفر می تواند خود هری پاتر باشد.
مجموعه ماجراهاي هري پاتر به ۶۰ زبان از هندی گرفته تا زبان يونان باستان ترجمه و در بيش از ۲۰۰ کشور جهان به بازارعرضه شده و تعدادي از آنها روي پرده هاي سينما رفته اند.

همشهری:
پايان راه: آخرين عنوان براي هري پاتر
همشهري آنلاين: جي كي رولينگ نويسنده كتاب‌هاي هري پاتر پنج‌شنبه 21 دسامبر (30 آذر) عنوان آخرين كتاب هري پاتر را اعلام كرد.
به گزارش بلومبرگ عنوان هفتمين و آخرين كتاب هري پاتر را از طريق يك پازل بر روي وب‌سايت اين نويسنده انگليسي مشخص مي‌شود، كه بازديدكنندگان آن بايد روي مطالبي كليك كنند تا اتاقكي پيدا شود و بعد نام كتاب را بر مبناي سرنخ‌هايي كه داده مي‌شود حدس بزنند: (Harry Potter and the Deathly Hallows) (هري پاتر و قديسان مرگ)
سخنگوي شركت بلومزبري ناشر كتاب در انگليس نيز اين عنوان را تاييد كرد. در حال حاضر زماني براي انتشار كتاب تعيين نشده است.
شركت آمازون، فروشنده عمده آنلاين كتاب اعلام كرده پس از اين اعلام اوج‌گيري شديدي از فعاليت بر روي وب‌سايت‌هايش را تجربه كرده و كتاب هفتم هري پاتر را ” كتابي كه بيشترين انتظار مشتاقانه در تمام دوران‌ها براي آن وجود دارد” توصيف مي‌كند.
رولينگ قبلا گفته بود كه در اين كتاب دو شخصيت عمده كتاب خواهند مرد.
اولين كتاب از اين رشته در سال 1997 با نام “هري پاتر و سنگ جادو” منتشر شد. از آن هنگام به بعد اين كتاب‌ها به 63 زبان از جمله فارسي و چيني ترجمه شده‌اند.
‌ششمين كتاب از سري هري پاترها در 24 ساعت اول انتشار در انگليس در جولاي 2005 (تير 1384) بيش از 2 ميليون نسخه به فروش رفت.
بيش از 300 ميليون نسخه از شش عنوان قبلي كتاب‌هابي هري پاتر تا به حال در سراسر دنيا به فروش رسيده‌اند.