فیلم 6 "هری پاتر و شاهزاده دورگه"

تأييد شد: رادكليف، گرينت و واتسون در فيلم 6 و 7

كمپاني برادران وارنر، امروز به طور رسمي اعلام كرد كه هر سه نقش اصلي فيلم هاي هري پاتر، دنيل رادكليف (هري)، اما واتسون (هرميون) و روپرت گرينت (رون) در دو فيلم آخر پاتر، يعني هري پاتر و شاهزادۀ دورگه و هري پاتر و قديسان مرگ به ايفاي نقش خواهند پرداخت.
برادران وارنر با رد خبر كنار رفتن اما واتسون از نقشش در اين فيلم ها، گفت كه تنها انتخاب برادران وارنر براي بازي اين سه نقش همين بازيگران هستند.

صحبت هاي دنيل رادكليف، اما واتسون، روپرت گرينت، رئيس توليد برادران وارنر و ديويد هيمن (تهيه كننده فيلم هاي هري پاتر) در اين مورد، در ادامه متن…

دنيل رادكليف، در مصاحبه مطبوعاتي مي گويد:

“بازي در نقش هري پاتر امتياز بسيار ويژه اي است، و من انتظار دارم كه اين سري فيلم ها را به پايان برسانم. من احساس وفاداري زيادي نسبت به كاراكتر هري و طرفداراني كه در اين سال ها از اين فيلم ها پشتيباني كرده اند دارم. در طول ساخت فيلم ها، چيزهاي زيادي ياد گرفته ام، دوست هاي زيادي پيدا كرده ام و افراد زيادي را ملاقات كرده ام كه زندگيم را تغيير داده اند. من مديون جي.كي.رولينگ، برادران وارنر، و ديويد هيمن هستم كه به من اين فرصت فوق العاده را داد.”

اما واتسون نيز مي گويد:

“هيچ وقت نمي توانم بگذارم هرميون از من جدا بشود… او قهرمان من است! من، او و چيزهايي كه بازي در نقش او به من ياد داد را خيلي دوست دارم. اين باعث افتخار من است كه چيزي را كه شروع كرده ام به پايان برسانم و در هر هفت فيلم بازي كنم.”

و روپرت گرينت مي گويد:

“رون ويزلي بخش بزرگي از زندگي من شده است و تنها وجه اشتراك ما موي قرمزمان نيست! من خيلي مفتخر بودم كه نقش او را بازي مي كردم و هر لحظه از تعلق به اين دنيا را دوست داشتم. من مشتاقانه در پي حضور در دو فيلم آخر و برگشت با “خانواده ويزلي” هستم و البته مشتاقانه در پي ديدن دوستان خوبم اما و دن. از تمام كساني كه در اين سال ها حامي و پشتيبان ما بودند تشكر مي كنم، بدون آن ها ما نمي توانستيم اين كار را به پايان برسانيم.”

جف رابينف، رئيس توليد كمپاني برادران وارنر، مي گويد:

“وقتي براي اولين بار دنيل، روپرت و اما را براي نقش هري، رون و هرميون انتخاب كرديم، مي دانستيم كه آن ها علاوه بر اين كه با استعداد هستند، كاملاً با اين نقش ها تناسب دارند. در ظرف اين چند سال، و در هر يك از فيلم هاي “هري پاتر”، ديديم كه آن ها رشد كردند و جوان هاي بالغي شدند، پيشرفتشان به خوبي بازيگرهاي عالي بود. بازي كساني ديگر در نقشي كه آن ها با آن شناسانده شده اند غير قابل تصور است، براي همين ما با افتخار و هيجان، دنيل، روپرت و اما را براي تكميل كارشان در دو فيلم آخر انتخاب كرديم.”

ديويد هيمن، تهيه كنندۀ اين فيلم ها نيز مي گويد:

“يكي از نكات قابل توجه اين كار، مشاهدۀ رشد دن، روپرت و اما از كودكي تا دوران جواني آن هاست. و هنوز هم، كاملاً، جديت و روحيه خودشان را حفظ كرده اند، آن ها تا به امروز، همان افراد فوق العاده، مهربان و متواضعي كه من چند سال پيش ملاقات كردم باقي مانده اند.”

ديويد هيمن و ديويد بارون (يكي ديگر از تهيه كنندگان) همچنين براي ادامه همكاري خود در دو فيلم آخر برنامه ريزي كرده اند. هنوز براي شاهزادۀ دورگه كارگرداني معرفي نشده است، اما شايعاتي مبني بر اين كه ديويد يتس (كارگردان محفل ققنوس) براي كارگرداني اين فيلم بازخواهد گشت، منتشر شده است.

اكران هري پاتر و محفل ققنوس، از 30 تير 1386 (13 جولاي 2007) آغاز خواهد شد.