پادکست لوموس | برای طرفدارهای حرفه‌ای هری پاتر
کتاب 7 "هری پاتر و یادگاران مرگ"

اطلاعیه آمازون برای طرفداران نگران هری پاتر

خبرگزاری فارس: سایت آمازون، طی اطلاعیه ای به علاقمندان سری کتاب های «هری پاتر» اطمینان داد که نسخه های پیش فروش رمان «هری پاتر و قدیسان مرگ» در تاریخ تعیین شده تحویل خواهد داد.
به گزارش خبرنگار فارس، سایت آمازون طی بیانیه ای خطاب به طرفداران نگران رمان های «هری پاتر» نوشت: نسخه های پیش فروش شده رمان «هری پاتر و قدیسان مرگ»، در زمان تعیین شده، ۲۱ جولای (۳۰ تیر) به متقاضیان تحویل داده خواهد شد و در غیر اینصورت سایت آمازون تضمین می نماید که در اولین فرصت پول های دریافت کرده را تحویل صاحبانشان دهد.
به گفته سایت آمازون، علی رغم آنکه در چنین پیش فروش هایی، قیمت تمام شده برای متقاضیان بیش از قیمت اصلی کتاب تمام می شود ولی سایت آمازون تلاش کرده تا متقاضیان رمان «هری پاتر و قدیسان مرگ»، با همان قیمت فروشگاه ها، این کتاب را دریافت نمایند.
این سایت در ادامه اطلاعیه خود متذکر شد که کمپانی «آمازون» تنها کمپانی است که نسبت به تحویل این رمان در روز ۲۱ جولای تضمین می دهد و بقیه کمپانی ها تنها مدعی این مطلبند.
بنا بر گزارش های سابق سایت آمازون، میزان پیش فروش کتاب «هری پاتر و قدیسان مرگ» در اولین روز اعلام خبر انتشار آن در تاریخ ۲۱ جولای سال ۲۰۰۷، ۵۴۷ درصد بیش از جلد های قبلی این رمان بوده است.
بقیه در ادامه خبر…

به گفته این کمپانی، میزان سفارش برای پیش خرید این رمان طی یک روز اول برابر با میزان سفارشی بوده که برای کتاب «هری پاتر و شاهزاده دورگه» طی دو هفته داده شده است.
رمان «شاهزاده دورگه» جولای ۲۰۰۵ در حالی منتشر شد که یک میلیون و ۵۰۰ هزار جلد از این رمان از طریق سایت آمازون پیش فروش شده بود.
رمان «هری پاتر و قدیسان مرگ»، هفتمن و آخرین رمان از مجموعه رمان های «هری پاتر»، که قرار است ۲۱ جولای (۳۰تیر) در تیراژ نیم میلیون نسخه وارد بازار کتاب انگلستان شود.
مجموعه کتاب های «هری پاتر» نوشته «جی.کی.رولینگ» تاکنون به ۶۴ زبان زنده دنیا ترجمه و در بیش از ۳۲۵ میلیون نسجه در سراسر جهان به فروش رسیده است.
همچنین تاکنون ۵ فیلم با اقتباس از ۵ جلد اول این کتاب ساخته شده، که پنجمین فیلم قرار است تا یک هفته پیش از انتشار آخرین جلد رمان «هری پاتر»، اکران شود.