فیلم‌ها

“هری پاتر” سه‌بعدی به سینماها می‌آید

استودیو برادران وارنر اعلام کرد پنجمین فیلم از مجموعه آثار “هری پاتر” روز ۱۳ جولای ۲۰۰۷ به شیوه سه‌بعدی میهمان سالن‌های سینما می‌شود.
به گزارش خبرگزاری “مهر”، این اثر که “هری پاتر و محفل ققنوس” نام دارد مانند دو فیلم “هری پاتر و جام آتش” و “هری پاتر و زندانی آزکابان” در سالن های سینمای سه بعدی ایمکس به نمایش درمی آیند. از هم اینک امید بسیاری به فروش “هری پاتر و محفل ققنوس” وجود دارد، چرا که واپسین فیلم از این مجموعه با نام “هری پاتر و جام آتش” رکورد فروش بلیت ایمکس را شکست و بیش از ۲۰ میلیون دلار در سالن های نمایش فروش کرد.
استودیو برادران وارنر تصمیم دارد فیلم های تابستانی اش را با استفاده از سیستم های نمایش سه بعدی به نمایش درآورد. از دیگر آثاری که به شیوه سه بعدی به نمایش درمی آیند می توان به “بازگشت سوپرمن” به کارگردانی برایان سینگر و انیمیشن “مورچه بالی” اشاره کرد. استودیو سونی پیکچرز از دیگر شرکت های فیلمسازی و توزیع فیلم است که تصمیم دارد انیمیشن “فصل شکار” را در ماه سپتامبر به روش سه بعدی به نمایش درآورد.
“هری پاتر و محفل ققنوس” که توسط دیوید ییتز بریتانیایی ساخته شده شرح حال مبارزه هری پاتر با دولوریس امبریدج با بازی ایملدا استانتن است که در راس فساد وزارت جادو قرار دارد و تصمیم دارد کنترل هاگوارتز را در اختیار گیرد. او درصدد است پرفسور دامبلدور را از مقامش در مدرسه جادوگری عزل کند. دنیل رادکلیف، اما واتسن و روپرت گرینت بار دیگر نقش های هری، هرمیون و رون را ایفا می کنند و رالف فاینس نیز به پیکره لرد ولدمورت جان می بخشد.
استودیو برادران وارنر از چندی پیش کار روی ششمین فیلم از این مجموعه را آغاز کرد. فیلم های هری پاتر در شرایطی ساخته می شوند که جی کی رولینگ، نویسنده مجموعه کتاب های هری پاتر، اعلام کرده در قسمت آخر این مجموعه دو کاراکتر محوری به قتل می رسند. او احتمال مرگ هری پاتر جادوگر محبوب را بسیار بالا ارزیابی کرد.
منبع: خبرگزاری مهر