ویدا اسلامیه

یک مصاحبه جدید دیگر از ویدا اسلامیه

ویدا اسلامیهمصاحبه ای با ویدا اسلامیه توسط خبرگزاری کتاب ایران در مورد انتشار کتاب جدید “راز آب” منتشر شده است که در آن بیشتر به کتاب هفتم هری پاتر پرداخته شده است. ویدا اسلامیه در این مصاحبه، از کتاب های هری پاتر بصورت کتابی بی مضمون و بدون محتوی نام برده است.
ترجمه مجموعه کودک “راز آب” به پایان رسیده است و بزودی توسط انتشارات کتابسرای تندیش روانه بازار کتاب می‌شود.
ویدا اسلامیه با بیان این مطلب به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: این مجموعه شامل قوانین جاذبه آب در شرایط گوناگون است. به احتمال فروان این مجموعه دو تا سه ماه آینده منتشر خواهد شد.
اسلامیه با توضیح این نکته که این کتاب تا یکی دو ماه آینده، روانه بازار می‌شود، آن را ویژه گروه سنی دبستان عنوان کرد و افزود: تلاش کرده‌ام این کتاب را برای فهم بیشتر کودکان، به زبانی ساده ترجمه کنم.
مترجم کتاب‌های هری پاتر در ایران از ترجمه جلد هفتم هری پاتر پس از انتشار این کتاب خبر داد و گفت: جلد هفتم این کتاب را پیش خرید کرده‌ام و پس از انتشار آن به احتمال فراوان ترجمه آن دو تا سه ماه به طول می انجامد.
بقیه مصاحبه در ادامه خبر…

به گفته اسلامیه ترجمه مجموعه های قبلی هری پاتر به فارسی حدود ۵/۱ تا ۲ ماه به طول انجامیده است اما به دلیل حجیم بودن مجموعه هفتم ،این کتاب زمان بیشتر را برای ترجمه می طلبد.
وی با اشاره به اینکه جلد هفتم هری پاتر داستانی متفاوت خواهد داشت،‌ گفت:همان طور که نویسنده هری پاتر پیش از این اعلام کرده است این داستان با همه روایت‌های قبلی فرق دارد، شاید هم اوضاع آن‌قدر بحرانی باشد که هری پاتر همان‌جا در مدرسه بماند و نتواند از آنجا خارج شود.
وی افزود:” جلد هفتم هری پاتر از فروشنده انگلیسی خریداری شده است و با هماهنگی‌های انجام شده با کتابسرای تندیس، این مجموعه پس از اتمام ترجمه تیر ماه منتشر می شود.”
اسلامیه با اشاره به این نکته که مجموعه هری پاتر مضمون و محتوای قوی و فوق العاده‌ای ندارد دلیل فروش این مجموعه را زبان ساده آن دانست و گفت:”این مجموعه تعداد زیادی از نوجوانان را جذب کتاب و کتابخوانی کرده است و از این نکته نمی توان چشم پوشی کرد.”
جلد هفتم هری پاتر ۲۱جولای (۳۰تیرماه) منتشر خواهد شد.این مجومعه تا روز انتشار هیچ نسخه الکترونیکی و اینترنتی نخواهد داشت.

پی نوشت: مسلما خانم اسلامیه نمی توانند دو مصاحبه از دو مرجع رسمی و معتبر کشور که یکی جام جم از انتشارات سازمان صدا و سیما و این خبرگزاری معتبر هست را منکر شوند! دلیل دل زدگی ایشان از هری پاتر را نمی دانیم! ولی مسلما دو منبع توهم گفتگو با ایشان را نداشته اند و شاید خانم اسلامیه برای اینکه دل ما و طرفداران را نشکنند، در مصاحبه با ما، گفتگوی قبلی خود را تکذیب کرده اند!