ویدا اسلامیه

یک مصاحبه جدید دیگر از ویدا اسلامیه

ویدا اسلامیهمصاحبه ای با ویدا اسلامیه توسط خبرگزاری کتاب ایران در مورد انتشار کتاب جدید “راز آب” منتشر شده است که در آن بیشتر به کتاب هفتم هری پاتر پرداخته شده است. ویدا اسلامیه در این مصاحبه، از کتاب های هری پاتر بصورت کتابی بی مضمون و بدون محتوی نام برده است.
ترجمه مجموعه كودك “راز آب” به پايان رسيده است و بزودي توسط انتشارات كتابسراي تنديش روانه بازار كتاب مي‌شود.
ويدا اسلاميه با بيان اين مطلب به خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) گفت: اين مجموعه شامل قوانين جاذبه آب در شرايط گوناگون است. به احتمال فروان اين مجموعه دو تا سه ماه آينده منتشر خواهد شد.
اسلاميه با توضيح اين نكته كه اين كتاب تا يكي دو ماه آينده، روانه بازار مي‌شود، آن را ويژه گروه سني دبستان عنوان كرد و افزود: تلاش کرده‌ام این کتاب را برای فهم بیشتر کودکان، به زبانی ساده ترجمه کنم.
مترجم كتاب‌هاي هري پاتر در ايران از ترجمه جلد هفتم هري پاتر پس از انتشار اين كتاب خبر داد و گفت: جلد هفتم اين كتاب را پيش خريد كرده‌ام و پس از انتشار آن به احتمال فراوان ترجمه آن دو تا سه ماه به طول مي انجامد.
بقیه مصاحبه در ادامه خبر…

به گفته اسلاميه ترجمه مجموعه هاي قبلي هري پاتر به فارسي حدود 5/1 تا 2 ماه به طول انجاميده است اما به دليل حجيم بودن مجموعه هفتم ،اين كتاب زمان بيشتر را براي ترجمه مي طلبد.
وي با اشاره به اينكه جلد هفتم هري پاتر داستاني متفاوت خواهد داشت،‌ گفت:همان طور كه نويسنده هري پاتر پيش از اين اعلام كرده است اين داستان با همه روايت‌هاي قبلي فرق دارد، شايد هم اوضاع آن‌قدر بحراني باشد كه هري پاتر همان‌جا در مدرسه بماند و نتواند از آنجا خارج شود.
وي افزود:” جلد هفتم هري پاتر از فروشنده انگليسي خريداري شده است و با هماهنگي‌هاي انجام شده با كتابسراي تنديس، اين مجموعه پس از اتمام ترجمه تير ماه منتشر مي شود.”
اسلاميه با اشاره به اين نكته كه مجموعه هري پاتر مضمون و محتواي قوي و فوق العاده‌اي ندارد دليل فروش اين مجموعه را زبان ساده آن دانست و گفت:”اين مجموعه تعداد زيادي از نوجوانان را جذب كتاب و كتابخواني كرده است و از اين نكته نمي توان چشم پوشي كرد.”
جلد هفتم هري پاتر 21جولاي (30تيرماه) منتشر خواهد شد.اين مجومعه تا روز انتشار هيچ نسخه الكترونيكي و اينترنتي نخواهد داشت.

پی نوشت: مسلما خانم اسلامیه نمی توانند دو مصاحبه از دو مرجع رسمی و معتبر کشور که یکی جام جم از انتشارات سازمان صدا و سیما و این خبرگزاری معتبر هست را منکر شوند! دلیل دل زدگی ایشان از هری پاتر را نمی دانیم! ولی مسلما دو منبع توهم گفتگو با ایشان را نداشته اند و شاید خانم اسلامیه برای اینکه دل ما و طرفداران را نشکنند، در مصاحبه با ما، گفتگوی قبلی خود را تکذیب کرده اند!